Топ Новини

Спроба створити Євразійський союз - останній шанс РФ очолити глобалізацію

13 січня 2012 в 11:40
Сьогоднішня запізніла спроба російської влади згадати про євразійську спадщину виглядає як остання можливість очолити рух глобалізації хоча б у себе в регіоні.
moscow-kreml-moskva.jpg
ZN.UA

Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Російсько-Українського інформаційного центру Олег Бондаренко.

«У той час як у решті світу давно оформилися і переоформилися центри регіонального тяжіння, пострадянський простір, зрозуміло, не без зовнішньої допомоги, продовжує розриватися внутрішніми суперечностями, - пише автор. - Держави Середньої Азії, незважаючи на зростаючу економічну взаємодію з Китаєм, політично могли лавірувати лише між Москвою і Вашингтоном. Але за період правління Обами з різних обставин американська присутність у Середній Азії значно скоротилася».

За словами О.Бондаренко, Киргизія після чергової зміни влади, Таджикистан, Казахстан — увесь регіон поступово повертається під політичну опіку Москви. Це пов’язано насамперед з фактом замкнутості Китаю в політичному плані на себе. Він може бути лідером за кількістю інвестицій в амери­кансь­ку економіку, але це зовсім не означає його впливу на політику Білого дому.

«Шанхайська організація співробітництва на найближчі кілька років залишиться максимумом інтеграційного потенціалу Пекіна, вважає експерт. - Політич­но ж Піднебесна рухається у зов­нішньостратегічному фарватері Кремля так само, як Євро­пейсь­кий Союз слідкує за думкою Вашингтона. Це особливо чітко видно на прикладі ухвалення доленосних для світової політики рішень — таких як війна в Афга­ністані, Іраку або питання визнання Косово. У всіх цих випадках Пекін як постійний член Ради Безпеки ООН солідаризувався з Москвою».

На переконання автора, Євразійський економічний союз - не експансія, а форма природного існування та елементарного виживання для народів, що проживають у регіоні, єдино можлива для збереження суверенітету і державної цілісності на початку XXI століття.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Олега Бондаренка «Зрозуміти Євразійський союз».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...