Соратники Тимошенко впевнені, що Україна не віддасть Росії борги ЄЕСУ

19 вересня 2012 в 15:20
У партії «Батьківщина» стверджують, що суд у справі ЄЕСУ - «ніщо інше, як брудна цинічна технологія, направлена безпосередньо проти Юлії Тимошенко, «Батьківщини» і опозиції в цілому».
timoshenko.jpg
3oko.net

Соратники екс-прем'єра Юлії Тимошенко розцінюють рішення Господарського суду Києва за позовом Росії щодо боргу корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ) як брудну політичну технологію і впевнені, що Україна не буде сплачувати цей борг.

Про це заявив керівник центрального виборчого штабу об'єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов на брифінгу в середу в Києві.

«Це брудна, чисто політична технологія, яка сьогодні почала працювати. В чому сенс цієї технології: українська держава не заплатить Російської Федерації жодної копійки в цій справі. Більш того, після завершення виборчого процесу апеляційна або касаційна інстанція скасує це рішення на підставі дійсно не існуючих гарантій, яких немає навіть у позові», - заявив Турчинов.

«Це реалії української брудної політики, це реалії антидержавної діяльності української влади і це є ще одним свідченням, наскільки вони бояться лідера опозиції Юлію Тимошенко - вони готові компрометувати саму державу, приймати абсурдні рішення, щоб мати можливість для її компрометації», - додав політик.

- Суд зобов'язав уряд України виплатити Росії більш як 3 млрд грн за боргами ЄЕСУ

При цьому, за його словами, впродовж виборчої кампанії влада буде розповідати про те, що вони змушені будуть не платити пенсії і зарплати, тому що будуть повертати «якісь неіснуючі борги».

Турчинов ще раз підкреслив, що це «ніщо інше, як брудна цинічна технологія, направлена безпосередньо проти Юлії Тимошенко, «Батьківщини» і опозиції в цілому». «Економічних питань і відносин за цим фарсом немає», - вважає він.

Як повідомлялося, в середу 19 вересня Господарський суд Києва частково задовольнив позов Міністерства оборони РФ до уряду України з обов'язку ЄЕСУ, зобов'язавши Кабінет міністрів виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис. 506 грн.

Як повідомлялося, Міністерство оборони РФ звернулося до Господарського суду Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд 2
239,45 млн грн у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона вимагала залучити в якості відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. ЄЕСУ в справі фігурувало в якості третьої особи.

Зазначений обов'язок, як стверджував позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Юлією Тимошенко не виконала гарантоване урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.

Читайте також:

Кабмін попросив суд відхилити претензії Росії щодо виплати боргів ЄЕСУ

Мін'юст спробує «повісити» борг ЄЕСУ на Тимошенко


Прокурор у справі Тимошенко пообіцяла, що екс-прем'єр рано чи пізно постане перед судом


Тимошенко вже восьмий раз відмовилася прибути на суд у справі ЄЕСУ

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...