Топ Новини

Скандал у Чилі: Шкільні підручники перестали називати Піночета диктатором

5 січня 2012 в 09:09
У Чилі вибухнув гучний політичний скандал після того як з'ясувалося, що під впливом уряду у шкільних підручниках змінюється оцінка правління генерала Августо Піночета.
pinochet_rnw.nl.jpg
rnw.nl

Тепер дітей у початковій школі навчають, що з 1973-го по 1990-й рік у Чилі була не диктатура, а просто "військовий режим".

Лівоцентристська опозиція вже звинуватила владу у спробі переписати історію. Уряд відповідає, що до політики ця заміна не має ніякого стосунку.

За час правління Піночета жертвами політичних репресій у Чилі стали близько трьох тисяч осіб. Десятки тисяч зазнали катувань і незаконних арештів.

Рішення вилучити слово "диктатура" стосовно президентства Августо Піночета прийняла Національна рада з освіти.

Міністр освіти республіки Харальд Бейер, призначений на цей пост минулого тижня, підтримав рішення, проте обмовився, що уряд не втручався у дискусію в раді.

"Мова йде про те, щоб використовувати те саме визначення, що використовується у всьому світі - більш широке поняття "військовий режим", - сказав Бейер. При цьому, за його словами, особисто у нього "немає жодних проблем" з визнанням того факту, що правління Піночета було диктаторським.

Корективи, внесені у навчальні плани шкіл, викликали гнів чилійської опозиції.

Сенатор Ісабель Альєнде назвала заміну "диктатури" на "військовий режим" неприйнятною. Її батько, президент Сальвадор Альєнде, загинув під час військового перевороту 1973 року, який очолив Піночет.

"Це суперечить здоровому глузду, тому що весь світ знає, що у нас у Чилі протягом 17-ти років була безжальна диктатура, що пригнічувала права людини", - заявила вона.

"Історію не можна змінити постановою або законом, - відзначив Едуардо Фрей Руїс-Тагле, президент республіки з 1994-го по 2000-й рік. - Є тільки один висновок, і він зрозумілий: в Чилі була диктатура. Крапка".

 

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...