Топ Новини

Сирія погодилася на план Кофі Аннана щодо врегулювання військового конфлікту

27 березня 2012 в 12:32
Влада Сирії погодилася на запропонований Кофі Аннаном план з врегулювання кризи у країні, що, на думку спецпосланця ООН, ознаменує початок нового етапу, "який може покласти край насильству і кровопролиттю у країні".
507692-annan.jpg
UN Photo

Спецпредставник ООН і Ліги арабських держав (ЛАД) у Сирії Кофі Аннан в понеділок отримав нову відповідь офіційного Дамаску з приводу плану з вирішення сирійської кризи, повідомляють західні ЗМІ з посиланням на представника Аннана Ахмада Фавзі.

"Сирійський уряд написав спецпредставникові Кофі Аннану про те, що приймає його план з шести пунктів, схвалений Радою Безпеки ООН", - цитують ЗМІ його слова.

Фавзі зазначив, що Аннан у своєму відповідному листі на ім'я президента Башара Асада закликав сирійську владу негайно приступити до виконання своїх зобов'язань.

За його словами, для Аннана рішення Дамаска ознаменує початок нового етапу, "який може покласти край насильству і кровопролиттю у країні", створить сприятливі умови для політичного діалогу.

Рада Безпеки ООН 21 березня одноголосно прийняла заяву, що виражає "цілковиту підтримку" пропозиціям Аннана. У заяві, яка на відміну від резолюції не має сили обов'язкового виконання, президента Сирії Башара Асада та представників сирійської опозиції закликають "з доброї волі" працювати з Аннаном, щоб негайно реалізувати його план з шести пунктів щодо вирішення кризи у Сирії. Одна з пропозицій Аннана - припинення всіх форм збройного насильства всіма сторонами конфлікту під наглядом ООН, починаючи з виведення сирійських військ з великих міст країни. У документі також пропонується "забезпечити доставку гуманітарної допомоги до районів, що постраждали від збройного протистояння, і звільнити незаконно затриманих людей".

Росія заявила про підтримку діяльності спецпосланця ООН і ЛАД і сподівається, "що його міжнародний досвід і авторитет сприятимуть поверненню ситуації у Сирії в мирне русло".

Сирія вже рік охоплена антиурядовими протестами, які в останні місяці переросли у запеклі збройні зіткнення. Щодня надходять повідомлення про загибель людей - як мирних громадян, так і співробітників силових структур.

За даними ООН, загальне число жертв у країні перевищило 8 тисяч осіб. Сирійська влада заявляє, що у зіткненнях вбито понад 2 тисяч військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів Сирії, проти яких діють добре озброєні бойовики і дезертири.

Читайте також:

Рада Безпеки ООН прийняла заяву щодо Сирії

Сирійська опозиція заявила про неможливість примирення з режимом Асада

У ЗМІ потрапило особисте листування президента Сирії

ЄС вимагає від Росії припинити постачати до Сирії зброю

За матеріалами:
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...