Сформовано новий уряд Японії

1 жовтня 2012 в 06:43
Найбільшу увагу серед призначень привертає новий міністр освіти, культури та спорту Макіко Танака, яка користується широкою популярністю, часто бере участь у телевізійних програмах. Вона має широкі зв'язки в керівництві Китаю, і таке призначення розглядається в тому числі і як спроба поліпшити відносини з Пекіном.
533419.JPEG
itar-tass.com

Глава японського уряду Йосіхіко Нода особисто оголосив сьогодні про склад свого нового кабінету, в який увійшли десять нових міністрів, проте вісім інших, включаючи главу МЗС, залишилися незмінними. Попередній уряд раніше сьогодні у повному складі пішов у відставку. Проводячи такі перестановки, Нода намагається підняти популярність свого кабінету, яка останнім часом опинилася нижче небезпечної межі в 30%.

Вирішивши зберегти нинішнього голову МЗС Коїтіро Гембу, прем'єр тим самим визнав ефективність його зусиль на дипломатичному поприщі. Залишився і міністр оборони професор Сатосі Морімото - перший непартійний фахівець на цій посаді в історії країни. Збереглися також інші важливі члени уряду - генеральний секретар Осаму Фудзімура, який вважається "людиною номер два" в уряді, а також віце-прем'єр Кацуя Окада, міністр економіки, торгівлі і промисловості Юкіо Едано.

У новому кабінеті посаду міністра державної стратегії надано колишньому керівнику Політичної ради правлячої Демократичної партії Сейдзі Маехара - амбітному політику, який претендує і на пост глави уряду. Змінився міністр фінансів - ним став колишній керівник парламентської фракції Демпартії Корікі Дзедзіма, якому належить займатися нелегкими питаннями, пов'язаними з величезним дефіцитом держбюджету.

-Уряд Японії подав у відставку

Однак найбільшу увагу серед призначень привертає новий міністр освіти, культури та спорту Макіко Танака, яка користується широкою популярністю, часто бере участь у телевізійних програмах. Вона має широкі зв'язки в керівництві Китаю, і таке призначення розглядається в тому числі і як спроба поліпшити відносини з Пекіном. Вони серйозно загострилися останнім часом через конфлікт навколо контрольованих Японією островів Сенкаку (Дяоюйдао), які КНР вважає своїми незаконно окупованими територіями.

В новий уряд, крім членів правлячої Демократичної партії увійшов і генеральний секретар невеликої Нової народної партії Мікіо Сімодзі, який отримав портфель міністра щодо реформи поштової системи.

Формування нового кабінету проходить в рамках підготовки прем'єр-міністра Ноди до розпуску парламенту і призначення позачергових загальних виборів. Він обіцяв це зробити опозиції в обмін на її підтримку вкрай непопулярного законопроекту про поступове підвищення прибуткового податку з метою скорочення гігантського державного боргу Японії. Однак Нода намагається всіляко відтягнути проведення виборів, сподіваючись перед цим хоч якось підняти популярність свого уряду.

В іншому випадку, як вважають, правлячі демократи зазнають на виборах нищівної поразки. Їхні позиції останнім часом ослаблені не тільки прийняттям непопулярного закону про підвищення податків, але і внутрішнім розколом, коли з лав Демпартії вийшла велика група депутатів парламенту, не згодних з курсом прем'єр-міністра Ноди.

Читайте також:

Уряд Японії подав у відставку

Японія має намір відмовитися від атомної енергетики до 2040 року

КНДР і Японія вперше за чотири роки сіли за стіл переговорів

Китай і Японія відмовляються від долара

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...