Топ Новини

Сербія і Чорногорія стали ближче до вступу в Євросоюз

12 жовтня 2011 в 15:15
Важливі кроки на шляху вступу до Європейського Союзу зробили Сербія і Чорногорія. Єврокомісія вирішила надати Сербії статус кандидата на вступ до ЄС, а Чорногорії запропонувати розпочати формальні переговори. Рекомендації комісії мають бути затверджені всіма 27 країнами-членами ЄС.
euroflag_eurosous_evro_flag_DSC4062.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Комісар з питань розширення Євросоюзу Штефан Фюле, що представив у Брюсселі щорічні доповіді з реформи в країнах-претендентах, високо оцінив прогрес, досягнутий Сербією і Чорногорією. Він особливо відзначив арешти ймовірних військових злочинців Ратко Младіча і Горана Хаджича, яких було передано до  Міжнародного трибуналу по колишній Югославії в Гаазі. Водночас ЄС закликав уряд у Белграді поліпшити  відносини з Косово. Штефан Фюле також підкреслив, що Чорногорія, що орієнтується на рекомендації Брюсселя, багато чого досягла в процесі реалізації реформ.

Разом з тим Єврокомісія констатувала відсутність прогресу в переговорах з Туреччиною протягом останніх півтора років. Певний прогрес досягнуто у вдосконаленні правових норм, що регулюють підприємницьку діяльність. Однак ситуація в сферах захисту прав людини та забезпечення свободи поглядів, а також погіршення відносин з Республікою Кіпр, викликає занепокоєння.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...