Топ Новини

Росіяни вважають Китай і Німеччину більш дружніми країнами, ніж Україна

14 червня 2012 в 08:15
Китай і Німеччина випередили Україну у списку найбільш дружніх країн для Росії. Хочуть об'єднання з Україною всього 14% росіян.
rus_ukrflag.jpg
колаж ZN.UA

Найбільш дружньою країною росіяни вважають Білорусь, а найбільш ворожою - Грузію, показало опитування «Левада-Центру», проведене у травні у 130 населених пунктах та 45 регіонах РФ.

На прохання соціологів назвати п'ять країн, які респонденти вважають найбільш близькими друзями і союзниками Росії, на перше місце опитані громадяни РФ поставили Білорусь (34%), на друге Казахстан (28%). Далі в цьому списку йдуть - Німеччина (17%), Китай (16%) і України (13%).

Список країн, які, на думку російських респондентів, є найбільш недружніми і вороже налаштованими до РФ, очолює Грузія - на перше місце її поставили 41% опитаних. У п'ятірку недружніх держав входять також США (35%), Латвія (26%), Литва (25%) і Естонія (23%).

Говорячи про майбутнє відносин з Україною, 62% опитаних росіян вважають, що країни повинні бути «незалежними, але дружніми: з відкритими кордонами, без віз і митниць».

Чверть респондентів (24%) вважають, що відносини Москви і Києва мають бути такими ж, як з іншими державами - "з закритими кордонами, візами, митницями". При цьому 14% респондентів пропонують Росії та Україні об'єднатися в одну державу.

Три чверті росіян (76%), як і рік тому, висловилися за розвиток і зміцнення зв'язків із західними країнами, тих, хто закликає дистанціюватися від Заходу, стало менше (з 16% до 13%).

Читайте також:

Більшість українців очікують погіршення відносин з Євросоюзом за Януковича

Росіяни порівняли Медвєдєва з Буратіно, а Путіна - з Папою Карло

Менше третини українців побачили «теплоту» у відносинах з Росією

Янукович стрімко втрачає довіру росіян

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...