Топ Новини

Росія розкритикувала Євросоюз за неповноцінну демократію та порушення прав людини

6 грудня 2012 в 19:20
Російський МЗС вважає ЄС далеким від зразка в сфері демократичних свобод: там спостерігається зростання ксенофобії, агресивного націоналізму і проблеми в області свободи ЗМІ.
4russia-eu-flag.jpg
rus.ruvr.ru

МЗС Росії вперше підготував доповідь про дотримання прав людини в 27 країнах Євросоюзу, прийшовши до висновку, що ситуація з основоположними свободами в ЄС погіршується.

Доповідь представив у Брюсселі уповноважений зовнішньополітичного відомства з прав людини, демократії та верховенства права Костянтин Долгов.

«Ми вважаємо, що прийшов час нашим європейським партнерам змінити ситуацію і забезпечити дотримання всіма членам ЄС своїх відповідних міжнародних зобов'язань», - сказав дипломат.

- Сенат США прийняв скандальний «закон Магнітського»

Зокрема, за його словами, серед порушень ЄС у гуманітарній сфері спостерігаються «недотримання прав меншин, ув'язнених, недостатній захист дітей, порушення недоторканності приватного життя, перевищення владних повноважень при розгоні вуличних демонстрацій».

Долгов нагадав про участь ряду держав ЄС в програмі ЦРУ із таємного затримання, транспортування та утримання в секретних в'язницях осіб, підозрюваних у тероризмі, що є грубим порушенням основоположних міжнародних зобов'язань з прав людини.

Також дипломат відзначив проблеми в області свободи ЗМІ, детально зупинився на заохоченні в ряді країн, зокрема, в Балтії, відродження нацистської ідеології при одночасному обмеженні прав російськомовного населення.

У документі підкреслюється, що реальна ситуація в сфері прав людини знаходиться в явному протиріччі з претензіями ЄС на роль зразка, а нерідко і «верховного арбітра» в сфері прав людини та демократичних свобод.

Текст доповіді Долгов вручив спецпредставнику Євросоюзу з прав людини Ставросу Ламбрінідісу.

Відзначимо, що доповідь Москви була представлена на тлі ухвалення Сенатом США «закону Магнітського», що передбачає візові та фінансові санкції щодо російських чиновників, причетних до порушень прав людини. У самому ж Євросоюзі поки тільки збираються розглянути рекомендацію Європарламенту про застосування санкцій щодо посадових осіб РФ.

Читайте також:

Клінтон підозрює, що під маркою Митного союзу Росія запускає процес «радянізації»


У ЄС замислюються про санкції до України за прикладом «списку Магнітського»


Російський МЗС відповів на «список Магнітського» в стилі «а у вас негрів б'ють»

Нобелівські лауреати виступили проти присудження Євросоюзу премії миру

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...