Росія не підтримає план арабських держав щодо мирного врегулювання у Сирії

2 серпня 2012 в 14:16
У Москві вважають, що даний документ в його нинішньому вигляді не сприяє досягненню стабілізації ситуації і припиненню насильства в Сирії, тому Росія його не підтримає. У російському дипвідомстві пояснили, що в даному документі вся повнота відповідальності за те, що відбувається в країні, покладається лише на сирійську владу.
lavrov-bashar-asad-gotov-k-dia.jpeg
24smi.org

Росія не підтримає арабський проект резолюції щодо Сирії, який був внесений на розгляд Генасамблеї ООН, бо він носить незбалансований характер, заявили в МЗС РФ.

"На розгляді Генеральної Асамблеї ООН перебуває проект резолюції щодо Сирії, внесений низкою арабських держав. Поданий документ носить односторонній і незбалансований характер", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті відомства у четвер.

"У Москві вважають, що даний документ в його нинішньому вигляді не сприяє досягненню стабілізації ситуації і припиненню насильства в Сирії, а тому Російська Федерація його не підтримає", - заявили на Смоленській площі.

- Росія і Китай знову заблокували резолюцію ООН щодо Сирії

У російському дипвідомства пояснили, що в даному документі, як і раніше, вся повнота відповідальності за те, що відбувається в країні покладається лише на сирійську владу, а опозиція виводиться за рамки вимог міжнародного співтовариства.

"Таким чином, заохочується її лінія на безкомпромісну збройну боротьбу із сирійським урядом", - підкреслюється у повідомленні.

Крім того, вказали в МЗС РФ, у проекті резолюції піддається ревізії мирний план Аннана, який схвалений відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН і має обов'язковий характер для всіх держав-членів Організації.

"Спецпосланцю ООН/ЛАД Аннану пропонується сфокусувати свою діяльність на завданнях забезпечення політичного переходу в САР, що не входить в його діючий мандат. Крім того, проект резолюції Генасамблеї вторгається в прерогативи Ради Безпеки, що суперечить положенням Статуту ООН", - відзначили в МЗС Росії .

Одночасно в Москві заявили про готовність у взаємодії з міжнародними партнерами продовжувати роботу з подолання кризи в Сирії на основі мирного плану Аннана, рішень, прийнятих на міністерській зустрічі "Групи дій" у Женеві і резолюцій РБ ООН 2042 і 2043.

Читайте також:

Обама дозволив спецслужбам США допомагати повстанцям в Сирії


Американська супербомба для Ірану готова, ВВС здатні застосувати її в будь-який момент

Друга група евакуйованих із Сирії українців прибула до Києва

Москва не планує надавати Асаду політичний притулок

Сирія вислизає з рук Асада

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...