Топ Новини

Рішення Євросуду у справі Тимошенко зобов'яже Януковича звільнити її

25 квітня 2013 в 13:47

Захисник Тимошенко впевнений, що у разі позитивного рішення ЄСПЛ у справі екс-прем'єра, Янукович зобов'язаний буде її відпустити.

vlasenko
Сергій Власенко і Юлія Тимошенко

У разі, якщо Європейський суд з прав людини винесе рішення за скаргою Юлії Тимошенко на її користь, її має бути звільнено. Про це на прес-конференції заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

За його словами, сама Європейська конвенція з прав людини не вимагає від Європейського суду вказівки у самому судовому рішенні всіх необхідних заходів, за допомогою яких необхідно відновити права людини, які порушені.

"Європейська конвенція на жаль для України і на щастя для всієї Європи готувалася, виходячи з того, що очікується сумлінна поведінка держави. Тому Європейська конвенція говорить про те, що держава сама має визначити, як відновити права людини (які були порушені)", - зазначив Власенко.

Про це ж свідчить і українське законодавство - ст. 10 закону України про виконання рішень Європейського суду та застосування практики Європейського суду, яке говорить, що з метою забезпечення відновлення порушених прав стягувача, крім виплати компенсацій застосовуються додаткові засоби індивідуального характеру. Пункт другий свідчить, що додатковими заходами індивідуального характеру є "відновлення настільки, наскільки це можливо попереднього юридичного стану, який стягувач мав до порушення конвенції", - процитував Власенко статтю закону.

За його думку, якщо ЄСПЛ встановить, як того просила Тимошенко, що вона була арештована з політичних мотивів, "то як можна відновити її права? - відповідь - відпустити".

Саме в цьому випадку, відзначає Власенко, Тимошенко знову буде в стані, в якому перебувала до моменту порушення конвенції.

Також Власенко додав, що на сьогоднішній день відкритим залишається питання, чи понесуть відповідальність українські чиновники, які допустили правопорушення щодо Тимошенко, якщо вони будуть визнані ЄСПЛ, зокрема невідомо, чи відповість за свої дії прокурор Фролова, суддя Кірєєв і заступник генпрокурора Кузьмін.

Раніше захисник екс-прем'єра в ЄСПЛ заявляла, що Рішення Європейського суду з прав людини у справі Юлії Тимошенко проти України не стане підставою для звільнення екс-прем'єра, але буде мати важливе значення.

Як відомо, Європейський суд з прав людини оприлюднить рішення у справі Тимошенко проти України у вівторок, 30 квітня. Відповідне повідомлення розміщено на сайті Європейського суду з прав людини в середу.

Читайте також:

В опозиції впевнені, що до листопада Тимошенко буде на волі

Голова комісії суддів України порадив менше звертати уваги на рішення ЄСПЛ

Луценко вважає помилування Тимошенко цілком реальним, але вирішувати Януковичу

Українські дипломати просять Януковича помилувати Тимошенко

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...