Топ Новини

Рибак виступив за рівноправність української та російської мов

25 грудня 2012 в 08:57
Спікеру неприємно, коли депутати від опозиції називають російську мовою національних меншин, оскільки він сам є представником російськомовного регіону.
rybak_deputat_ribak__099-3.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Голова Верховної Ради Володимир Рибак виступає за рівність статусів української і російської мов. Про це новообраний спікер заявив в інтерв'ю виданню "Коммерсант-Украина".

Рибак зізнався, що йому неприємно, коли депутати від опозиції називають російську мовою національних меншин, оскільки сам є представником російськомовного регіону.

«Мовою нацменшин може, наприклад, вважатися румунська в Чернівцях або угорська в Закарпатті. А російська мова такою називатися не може. Нею півкраїни говорить. Я підтримую ідею рівності прав російської та української мов», - зазначив спікер.

Рибак вважає, що питання про статус російської мови можна винести на громадське обговорення. «Нехай громадськість і фахівці проводять круглі столи. Люди повинні володіти всією повнотою інформації, перш ніж ухвалити якесь рішення», - підкреслив він.

У той же час голова парламенту додав, що потрібно дотримуватися Конституції, згідно з якою в Україні одна державна мова - українська.

Нагадаємо, раніше депутати від Партії регіонів заявили про намір говорити під час сесійних засідань Верховної Ради виключно російською мовою.


Читайте також:

У Партії регіонів погрожують заблокувати трибуну Ради, якщо їм не дадуть виступати російською

Міжнародну олімпіаду з російської мови виграла українська школярка

Ірина Фаріон запропонувала оподатковувати пісні російською мовою

Депутат, який запропонував законопроект про держстатус російської мови, виключений з Партії регіонів

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...