Топ Новини

Регіонали придумали, як вирішити мовне питання поза парламентом

28 травня 2012 в 11:06
Вирішити питання надання російській мові офіційного статусу можна на всеукраїнському референдумі. У ПР впевнені в тому, що більша частина українців виступають за те, щоб російська стала другою державною.
party_of_regions_DSC6711_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

У разі, якщо "націоналісти або інші радикально налаштовані групи протидіють захисту прав російськомовних людей на законодавчому рівні", то вирішити питання надання російській мові офіційного статусу можна на всеукраїнському референдумі. Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Юрій Болдирєв, повідомляє прес-служба ПР.

 «За даними опитувань серйозних соціологічних служб, у суспільстві підтримка надання російській мові офіційного статусу, аж до введення її другою державною мовою, досить велика. У різні роки ця підтримка була від 52 до 54%. Якщо взяти дані у регіональному розрізі, то у Донбасі, наприклад, ще у 1994 році проводився референдум, на якому практично 85% людей підтримали цю ідею. Тому, щоб вирішити це питання, ми могли б звернутися до такого демократичного європейського механізму як референдум», - зазначив він.

Депутат підкреслив, що проведення референдуму можливе після прийняття відповідної законодавчої бази.

«Ми могли б прийняти закон про референдум. Але в даний час наша Конституція не передбачає безпосередньої імплементації результатів референдуму. Тому ми знаємо приклад, коли в 2000 році був проведений всеукраїнський референдум з приводу зміни парламентської системи, створення двопалатного парламенту і скорочення чисельності депутатського корпусу, але результати волевиявлення не були втілені в життя», - нагадав парламентарій.

Читайте: Вечірня сесія Верховної Ради закінчилася бійкою. Закон про мови не прийняли (відео)

 «Але якщо наші опоненти будуть замість конструктивної роботи і далі продовжувати істерику, цілком можливо, що наші партія і фракція ухвалять рішення про те, щоб порадитися з народом і відпрацювати законодавчу базу для проведення референдуму з цього питання», - сказав він.

Він зазначив, що на референдумі буде прийнято позитивне рішення, адже соціологічні служби демонструють, що ідею надання офіційного статусу російській мові, підтримують понад 50% громадян України.

Читайте також:

Рада повернеться до мовного питання через тиждень


Регіонал Колесніченко злякався за свій вкушений палець — хоче укол від сказу

Депутати продовжили парламентську бійку у студії Шустер Live (відео)

Бютівцю Петруку розбив голову його ж колега з опозиції, зачепивши ногою, — Єфремов
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...