Топ Новини

Регіонали не виключають змін до виборчого закону

22 лютого 2012 в 20:44
Виборчий закон все ж може бути змінений у рік парламентських виборів. Руками Конституційного суду.
efremov_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов не виключає, що Конституційний суд заборонить одночасно балотуватися і за партійними списками і по мажоритарних округах. Про це він повідомив в ефірі «5 каналу», повідомляє прес-служба Партії регіонів.

Відповідаючи на питання, чи можливе внесення змін до закону про вибори, Єфремов заявив: «Я бачу лише одну проблему в прийнятому законі про вибори. Це стосується спірної норми одночасного висування депутатів як по мажоритарних округах, так і за списками. Мені здається, що це як мінімум нечесно перед виборцями, а за великим рахунком - це неправильно з юридичної точки зору. І якщо хтось звернеться до Конституційного суду з даного питання, то я не виключаю, що КС вкаже на те, що дана норма закону не відповідає Основному закону».

Нагадаємо, що норма про можливість одночасного балотування в одномандатному і багатомандатному округах вже була предметом розгляду Конституційного суду і в 1998 році суд визнав її неконституційною.

Парламентські вибори мають відбутися в жовтні 2012 року. Згідно з прийнятим 17 листопада 2011 законом вибори пройдуть за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Законом підвищено прохідний бар'єр для партій до 5% і заборонена участь блоків партій.

Читайте також

Україну закликають не змінювати виборчий закон перед виборами

Світовий конгрес українців надішле місію спостерігачів на вибори в Україну

Регіонали просять КС дозволити їм приховати від народу свої мільйонні доходи

Шаповал: Що б ми не робили з Конституційним судом, це буде нагадувати переставляння меблів в борделі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...