Топ Новини

Регіонали звинуватили Яценюка у фінансових зловживаннях

7 лютого 2013 в 08:03

Партія регіонів має намір ініціювати порушення кримінальної справи проти голови фракції "Батьківщина" Арсенія Яценюка за фінансове зловживання державними коштами при виготовленні системи "Рада-3".

Yacenuk_Arseniy_molitva_03.jpg
Арсеній Яценюк
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Депутати Партії регіонів вимагають притягнути голову фракції "Батьківщина" Арсенія Яценюка до кримінальної відповідальності за фінансові зловживання при виготовленні системи "Рада-3", заявив представник парламентської фракції ПР Владислав Лук'янов у ефірі телеканалу ТВі.

"Ця система профінансована з порушенням законодавства і порядку використання бюджетних грошей. За таке чиновники низького рангу несуть кримінальну відповідальність", - сказав він.

За його думку, причетною до системи "Рада-3" є перша особа блоку "Батьківщина" - Арсеній Яценюк. Лук'янов аргументує це тим, що, за його словами, не було узгодження з бюджетним комітетом і не було закладено фінансування цієї системи в кошторисі ВР.

Він також додав, що рішення про виділення грошей на "Раду–3" приймалося тодішнім спікером Ради одноосібно. "Бюджетні гроші, які не були використані на інші витрати, мали бути повернуті в державний бюджет. У тій ситуації вони були використані за одноосібним рішенням Яценюка і витрачені за його особистим наказом. За такі рішення він і був звільнений зі своєї посади", - прокоментував депутат.

Більше того, він заявив, що особисто буде просити генерального прокурора про порушення кримінальної справи проти Яценюка.

Раніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що вважає, що опозиція, наполягаючи на введенні сенсорної кнопки, хоче звільнити від відповідальності декого з попереднього керівництва ВР за неправомірне рішення з цього приводу. "Відстоюючи так сильно один варіант роботи сенсорної кнопки, у мене виникає підозра, що дехто хоче уникнути відповідальності за неправомірно прийняте рішення з даного питання і витрачені не за законом державні кошти", - сказав лідер фракції Партії регіонів, додавши, що гроші паралельно з розробкою сенсорної кнопки прямували на ремонт особистого кабінету.

Нагадаємо, ініціатором введення сенсорної кнопки є Арсеній Яценюк. 25 вересня 2009 року екс-голова Верховної Ради Яценюк звернувся до спікера парламенту Володимира Литвина з проханням підписати розпорядження про введення в експлуатацію програмно-технічного комплексу-системи "Рада-3". Яценюк тоді відзначав, що Апарат Верховної Ради ще наприкінці 2008 року модернізував і провів сертифікацію програмно-технічного комплексу-системи "Рада-3", яка передбачає голосування за допомогою сенсорної кнопки. "Між тим, ця система і понині не введена в експлуатацію. Згідно з Регламентом Верховної Ради України, для забезпечення функціонування оновленої системи голосування необхідно лише підписати розпорядження голови Верховної Ради України", - наголошував він.

4 лютого 2013 р., парламентська опозиція закликала голову Верховної Ради України Володимира Рибака ввести в дію систему для голосування "Рада-3". "Ми повинні поставити крапку в питанні персонального голосування. Є кілька шляхів вирішення цього питання. Перший - це введення системи Рада-3 з сенсорною кнопкою. В іншому випадку в українському парламенті повториться історія, коли не депутати, а картки голосували за Харківські угоди, зміни у Конституцію, Пенсійну реформу. Це потрібно зупинити. Ми зобов'язані виконати норму Конституції, тоді не буде блокувань", - заявив Яценюк.

Як повідомлялося, представники опозиції у вівторок вранці заблокували президію і трибуну у залі засідань парламенту. Вони вимагали ввести персональне голосування. Провладні депутати покинули залу, повідомивши, що готові повернутися, як тільки опозиція досягне якогось консенсусу зі спікером Ради щодо персонального голосування. Голова Ради Володимир Рибак заявив, що силового розблокування парламенту не буде.

Читайте також:

Опозиція спробує через суд заборонити кнопкодавство

Спікер парламенту знайшов учених, які введуть сенсорну кнопку через півроку

У ПР упевнені, що опозиція сенсорною кнопкою прикриває розтрату держкоштів

ПР і КПУ вважають кримінальну відповідальність за "кнопкодавство" піаром і маразмом

Кличко буде боротися з "кнопкодавами" в судах

За матеріалами: ТСН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...