Регіонал: Усунути Черновецького через його ізраїльський паспорт неможливо

3 серпня 2011 в 07:32
Народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що мер столиці Леонід Черновецький має право залишатися на цій посаді до тих пір, поки матиме громадянство України.

На переконання В.Олійника, подвійне громадянство не є підставою для усунення його з займаної посади. Так він прокоментував поширену в ЗМІ інформацію про подвійне громадянство Л.Черновецького в ефірі «5 каналу», повідомляє прес-служба Партії регіонів.

Регіонал послався на статтю 4 Конституції України, що передбачає єдине громадянство, та статтю 2 закону України про громадянство, яка дублює цю вимогу.

«Якщо громадянин України набув громадянство іншої держави або держав, то у правових відносинах із Україною він визнається лише її громадянином. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише її громадянином», - впевнений депутат.

«Тобто, якщо говорити про випадок із Леонідом Черновецьким, він може обіймати посаду мера столиці, допоки його не позбавлять українського громадянства. А наявність статусу громадянина України і громадянина іншої держави - це не є підставою ставити питання про усунення з займаної посади. Адже в законі про місцеве самоврядування чітко прописано, за яких обставин можна ставити питання про усунення міського голови з займаної посади - або референдумом, або через сесію», - сказав В.Олійник.

Нагадаємо, що у вівторок, 2 серпня, після повідомлень в ЗМІ про ізраїльський паспорт мера Києва, фракція БЮТ у Київраді звернулася до прокуратури з вимогою провести перевірку і позбавити Л.Черновецького посади мера.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...