Топ Новини

Рада продовжить розгляд КПК 12 квітня

11 квітня 2012 в 12:27
В цілому, з початку розгляду проекту Кримінально-процесуального кодексу у другому читанні, парламентарії прийняли 95 статей з 614.

Народні депутатів 11 квітня розглянули ще 48 статей проекту Кримінально-процесуального кодексу і відклали розгляд решти поправок на 12 квітня.

В цілому, з початку розгляду проекту КПК у другому читанні 10 квітня, парламентарії прийняли 95 статей з 614.

При постатейному розгляді проекту кодексу депутати, зокрема, прийняли поправку, згідно з якою обвинувачений може укласти договір із захисником, а також, договір із захисником можуть укласти інші особи, які діють в інтересах обвинуваченого.

Також парламентарії прийняли поправку, якою встановили, що захисник повинен мати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Відзначимо, у редакції першого читання відповідна норма передбачала, що таке свідоцтво має стосуватися права на заняття адвокатською діяльністю в Україні.

Партія регіонів звинуватила опозицію в намірі зірвати прийняття КПК

Окрім того, депутати, уточнили, що захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України, або ж у реєстрі містяться відомості про зупинку або припинення права на заняття адвокатською діяльністю.

Рада також зобов'язала суд визнати істотним порушенням прав людини, якщо отримані свідчення або пояснення були отримані від особи, яку не було повідомлено про своє право відмовитися від надання свідчень і не відповідати на запитання.

Варто відзначити, що депутати відмовилися внести поправку, якою пропонувалося включити журналістів до кола осіб, які можуть не зберігати професійну таємницю, у разі якщо особа, від якої вони отримали відомості, надала письмовий дозвіл. Нагадаємо, згідно з проектом КПК, до кола осіб, які можуть порушувати професійну таємницю входять захисник, адвокат, нотаріус, медпрацівник і священнослужитель.

Нагадаємо, що в першому читанні проект КПК був прийнятий 9 лютого.

До другого читання законопроекту подано майже 4 тис. поправок, і сам документ містить 1 тис. 417 сторінок. Крім того, до проекту подано зауваження Головного юридичного управління Ради на 63 сторінках.

Читайте також:

Власенко не зможе бути захисником Тимошенко після прийняття нового кримінально-процесуального кодексу

Кримінально-процесуальний кодекс буде «фіговим листком», якщо не звільнити Пшонку і Кузьміна, — БЮТ

Податковій міліції заборонять затримувати людей і влаштовувати «маски-шоу»

Українські суди дають згоду на арешт затриманих у 9 випадках з 10

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , РБК-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...