Топ Новини

Рада призначила головою Рахункової палати донецького банкіра

12 квітня 2012 в 10:50
У найближчі сім років рахувати державні фінанси від імені Верховної Ради буде донецький банкір Роман Магута. Опозиція заявила, що не зможе йому довіряти.
maguta.jpg
oschadnybank.com

Верховна Рада України призначила головою Рахункової палати першого заступника голови правління «Ощадбанку» Романа Магуту. За його кандидатуру у таємному режимі бюлетенями віддали свої голоси 243 депутати. Опозиція участі в голосуванні не брала.

У своєму виступі з парламентської трибуни Магута запропонував внести зміни до Конституції і повернути Рахунковій палаті контроль над надходженням бюджетних коштів. За його словами, ця функція властива більшості рахункових палат Європи.

Магута також вважає за необхідне прийняти новий закон про Рахункову палату, упорядкувавши її функції.

Магута висловив упевненість, що Рахункова палата повинна стати «дієвим інструментом парламентського контролю і повинна діяти від імені всього українського парламенту».

У своєму виступі від фракції «БЮТ-Батьківщина» депутат Юрій Ганущак висловив сумнів у професійних якостях донецького банкіра, який навіть не володіє іноземними мовами і ніколи не працював на держслужбі. Окрім того, він заявив, що опозиція не зможе довіряти Магуті, який явно представляє владу. Він нагадав, що посада голови Рахункової палати в цивілізованих країнах завжди віддається опозиції.

На це спікер парламенту Володимир Литвин відповів, що таким чином влада готується після виборів перейти в опозицію, після чого все стане на свої місця.

Нагадаємо, що кандидатуру Магути запропонував Литвин.

У даний час Магута є заступником голови правління «Ощадбанку», в якому працює з 2007 року. Зарплата Магути за 2011 рік в «Ощадбанку» склала 2,8 млн грн.

Стаж роботи Магути на банківському ринку - більше 25 років. Кар'єру він розпочав у 1984 році ревізором контрольно-ревізійного відділу Донецької обласної контори Будбанку СРСР. З 1988 по 1991 рік працював на різних посадах у Донецькому обласному управлінні Промбудбанку СРСР. В 1991-1995 рр.. - головним бухгалтером, заступником головного бухгалтера КБ «Донбас», головою правління КБ «Акцептабанк», першим заступником директора Донецької філії АК УБ «Відродження». З 1995 по 2007 рік обіймав керівні посади в Донецькому регіональному управлінні КБ «Приватбанк». З березня 2007 року - в.о. голови правління ЗАТ «Український банк реконструкції та розвитку».

Посада голови Рахункової палати залишається вакантною з липня, коли Рада звільнила з цієї посади Валентина Симоненка у зв'язку із закінченням терміну повноважень.

Глава Рахункової палати призначається терміном на сім років. Кандидатура не цю посаду вноситься спікером парламенту.

Читайте також:

Литвин запропонував кандидатуру на посаду голови Рахункової палати

Рахункову палату може очолити донецький банкір


Рада звільнила голову Рахункової палати Симоненка

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...