Топ Новини

Рада прийняла за основу президентський законопроект про адвокатуру

5 червня 2012 в 15:59
Законопроект передбачає заборону будь-якого впливу на адвоката, втручання в його професійну діяльність, у тому числі з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, органів адвокатського самоврядування, юридичних і фізичних осіб.
_byut7.jpg
byut.com.ua

Верховна Рада прийняла у першому читанні президентський законопроект №10424 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». За документ у першому читанні проголосували 234 народних депутата з 269 зареєстрованих в залі засідань.

Цим документом, зокрема, передбачається створення системи органів адвокатського самоврядування та визначення їхніх повноважень. Вищими органами адвокатського самоврядування в державі є з'їзд адвокатів України, а в регіонах - відповідні конференції адвокатів. Окрім того, передбачається формування ревізійних комісій адвокатури регіонів та Вищої ревізійної комісії адвокатури.

Проект закону також передбачає створення Національної асоціації адвокатів України, яка покликана об'єднати всіх представників цієї професії (на початок 2012 року за даними реєстру адвокатів України - близько 32 тисяч) в єдину організацію, яка буде служити гарантією незалежної діяльності адвокатури.

Документ передбачає і розширення існуючих видів адвокатської діяльності, професійних прав та їхніх гарантій, визначення змісту адвокатської таємниці та ефективного правового механізму її захисту. Законопроект передбачає заборону будь-якого впливу на адвоката, втручання в його професійну діяльність, у тому числі з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, органів адвокатського самоврядування, юридичних і фізичних осіб.

Законопроект містить положення про створення і функціонування єдиного Реєстру адвокатів України, який ведеться Радою адвокатів з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність та персональний склад адвокатів як України, так і іноземних держав, які отримали право на заняття адвокатською діяльністю в Україні. Внесення відомостей до реєстру здійснюється радами адвокатів регіонів і радою адвокатів України. Інформація, внесена до єдиного Реєстру адвокатів України, буде відкритою і буде розміщуватися на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.

Читайте також:

У процесі народження процесу

На шляху до безоплатної правової допомоги

Українська адвокатура


Янукович створив робочу групу, яка за два місяці повинна реформувати і прокуратуру і адвокатуру

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...