Топ Новини

Рада пізно ввечері прийняла закон про створення земельного банку

6 вересня 2012 в 19:30
Проект закону №10043 фактично створює передумови для функціонування ринку землі. Вранці парламент скасував прийняття в цілому відповідного законопроекту.
zemlya.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада прийняла закон про створення земельного банку. Рішення було проголосоване о 21:47.

За закон про внесення змін до деяких законів, що стосуються розмежування земель державної та комунальної власності проголосували в четвер 242 депутати. Підтримали закон 191 депутат фракції Партії регіонів, 2 депутати фракції НУ-НС, 19 - фракції Народної партії, 16 - групи "Реформи заради майбутнього" і 14 позафракційних депутатів.

Голова комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетник повідомив, що комітет доопрацював документ до другого читання з урахуванням поправок депутатів.

За його словами, Земельний кодекс України зобов'язує створити державний земельний банк. "Відсутність державного земельного банку протягом 10 років спотворила систему кредитування сільськогосподарських виробників ... і продовження такої ситуації вигідно тим, хто лобіює інтереси комерційних банків", - підкреслив Калетник.

Закон вводить у дію державний земельний банк, який надаватиме сільгосппідприємствам, фермерам кредити не більше 5% ставки Національного банку України.

Закон передбачає, що Кабінет міністрів передає земельні ділянки сільгосппризначення державної власності до статутного капіталу державного земельного банку. Цей банк належить державі і не підлягає приватизації.

Крім того, перехідні положення закону встановлюють, що землі державної та комунальної власності вважаються розмежованими з моменту його набуття чинності.

На ранковому засіданні в четвер депутати ухвалили постанову, якою доручили профільному комітету доопрацювати до другого читання цей законопроект.

Проект закону № 143 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" фактично створює передумови для функціонування ринку землі.

Депутат від БЮТ Сергій Сас попередив першого заступника спікера парламенту Адама Мартинюка, що цей документ не можна розглядати в четвер.

"Вранці парламент скасував прийняття в цілому відповідного законопроекту, а тепер ми знову його ставимо. Це порушення. Можна повертатися до питання тільки на наступний день", - зазначив Сас.

У ході розгляду законопроекту депутати провалили голосування майже по всіх 150 поправках до документа.

Читайте також:

Земельний банк: велика надія чи велика афера?

Адам Мартинюк: «Боротьба за землю може стати найгострішою і найнебезпечною проблемою для суспільства»

Янукович відстрочив на рік продаж української землі


Українці проти запровадження ринку землі, але за референдум з цього питання

Після введення в дію закону про ринок земель український народ буде зайвим на своїй землі

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , Українська правда ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...