Топ Новини

Рада направила законопроект про обмеження недоторканності депутатів до Конституційного суду

5 липня 2012 в 09:26
Законопроект стосується обмеження недоторканності депутатів і не поширюється на президента та суддів. Після висновку Конституційного суду його має бути прийнято не менш ніж 300 депутатами.
KSU_Konstituc__11_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроект №3251 про внесення змін до Конституції, які обмежують недоторканність народних депутатів. За відповідну постанову у четвер, 5 липня, проголосували 236 депутатів.

Законопроектом передбачається, що народний депутат без згоди Верховної Ради не може бути затриманий чи заарештований до набуття чинності звинувачувального вироку суду щодо нього.

Представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко повідомив, що законопроект стосується тільки депутатів і не поширюється на президента та суддів.

При цьому Мірошниченко підкреслив, що якщо мова йде про народних депутатів, то «стосовно них може бути порушено кримінальну справу, можуть проводитися слідчі дії, але позбавити їх свободи або відправити в ув'язнення можна тільки після того, як набуде чинності вирок суду».

«Таким чином, імунітет, або недоторканість значно обмежуються і фактично щодо будь-якого народного депутата можна буде проводити всі законні дії (що стосуються притягнення до відповідальності за порушення закону - ред.)», - пояснив він.

Після висновку Конституційного суду для прийняття закону необхідно 300 голосів. Очікується, що його винесуть на голосування у вересні.

Читайте також:

У Партії регіонів не бачать 300 голосів для скасування депутатської недоторканності

Рада направила до Конституційного суду закон про зняття недоторканності з депутатів і президента

Депутата парламенту Литви позбавили недоторканності за перевищення швидкості

У Партії регіонів не бачать 300 голосів для скасування депутатської недоторканності

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...