Топ Новини

Рада має намір заборонити вилучати з нацархіву документи, створені до 1946 року

10 січня 2012 в 11:11
Верховна Рада має намір удосконалити закон "Про національний архівний фонд та архівні установи".
zavod_proizvodstvo_yashik_shkaf_instrumenti_yacheyka_archiv.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За законопроект у першому читанні про внесення змін до закону "Про національний архівний фонд та архівні установи" проголосував 261 депутат з 389, зареєстрованих у залі засідань у вівторок.

Зокрема, законопроект пропонує ввести норму, згідно з якою забороняється вилучати з національного архівного фонду конфіденційні документи або з таємною інформацією, яка міститься у них, виходячи з політичних чи ідеологічних міркувань, а також будь-які документи, створені до 1946 року.

Відповідно до запропонованих змін підлягають вилученню з національного архівного фонду документи, що втратили культурну цінність, дублюючі та пошкоджені документи, які не підлягають відновленню. Рішення про вилучення цих документів приймають експертні комісії при узгодженні із центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства за ініціативою їх власника або державної архівної установи.

Пропонується також доповнити закон нормою, згідно з якою архівні документи, що знаходилися до 1991 року на державному обліку і зберігалися в державних архівних установах, належать національному архівному фонду і є власністю держави.

Під час обговорення законопроекту голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував провести широке обговорення законопроекту при підготовці його до другого читання, в тому числі провести парламентські слухання.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...