Рада, прийнявши зміни до регламенту і заяву про євроінтеграцію, закрилася до 5 березня

22 лютого 2013 в 13:34

Менш ніж за годину роботи Ради парламентарії встигли вирішити два питання: депутати внесли зміни до закону про регламент і прийняли заяву "Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом".

Засідання Верховної Ради України у п'ятницю, 22 лютого завершилося. Наступного разу депутати зберуться у сесійній залі парламенту 5 березня.

Менш ніж за годину роботи Ради парламентарії встигли вирішити два питання.

Так, депутати внесли зміни до закону про регламент, що забезпечують персональне голосування. За цей закон проголосували 339 народних депутатів з 350 зареєстрованих в залі. Зокрема, підтримали таке рішення 156 депутатів фракції Партії регіонів, 78 - з фракції "Батьквівщина", 34 - фракції "УДАР", 33 - фракції "Свобода", 22 - комуністи і 16 - позафракційних депутатів.

Згідно з законом, у разі виявлення народним депутатом на пленарному засіданні факту порушення вимог закону про персональне голосування і фактів голосування за іншого депутата, розгляд питання порядку денного зупиняється.

Головуючий на засіданні встановлює присутність на засіданні депутата, замість якого голосували. У разі відсутності цього депутата, рахункова комісія повинна вилучити картку такого депутата і передати її головуючому на засіданні.

Після цього проводиться повторне голосування щодо призупинення питання.

Крім того, парламентарії прийняли заяву "Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом". За таке рішення проголосували 315 депутатів з 349 зареєстрованих у сесійній залі.

У документі йдеться , що Верховна Рада "у рамках своїх повноважень забезпечить виконання рекомендацій щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, викладених у резолюціях Європейського парламенту і у висновках Ради ЄС, схвалених 10 грудня 2012 року на засіданні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС".

Крім того, у заяві наголошується, що, чекаючи позитивних результатів чергового саміту Україна-ЄС, запланованого на 25 лютого, і саміту Східного партнерства, запланованого на 28-29 листопада 2013 року, український парламент буде сприяти повному виконанню погоджених з ЄС заходів, насамперед у рамках порядку денного асоціації між Україною та ЄС і Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України, і забезпечить ратифікацію змін до Угоди між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз.

Український парламент також обіцяє активізувати діяльність щодо прийняття законів, спрямованих на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС, у тому числі передбачених відповідною загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства ЄС, а також що належать до сфери реформування судової системи, системи кримінальної юстиції і виборчого законодавства.

Верховна Рада закликає ЄС і держави-члени союзу, "як тільки українська сторона продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у трьох сферах, визначених у висновках Ради Європейського Союзу, і виконає необхідні внутрішні процедури, забезпечити негайне підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, передбачивши можливість попереднього, ще до завершення процесу ратифікації всіма країнами-членами ЄС, застосування окремих її положень, зокрема щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі".

Крім того, український парламент закликає ЄС забезпечити неухильне і повне виконання Угоди між Україною і Євросоюзом про спрощений порядок видачі віз з реалізацією прав громадян України на безперешкодне пересування по території Європейського Союзу, не принижуючи їхньої честі і гідності.

Верховна Рада також закликає ЄС схвалити рішення про перехід України до заключної імплементаційної фази виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, а також запровадження для громадян України безвізового режиму, як тільки будуть виконані необхідні умови.

Крім цього, на засіданні у п'ятницю обраний за списком Партії регіонів Іван Мирний прийняв присягу народного депутата.

Як повідомлялося, фракції "Батьківщина", "УДАР " і "Свобода" 5 лютого заблокували сесійну залу парламенту, вимагаючи введення персонального голосування народних депутатів і внесення відповідних змін до закону про регламент роботи Ради.

Опозиціонери розблокували парламент лише 22 лютого.

 

Читайте також:

Верховна Рада прийняла поправку проти кнопкодавства

Відкрилася друга сесія Верховної Ради

Опозиція зняла блокаду Ради

У "Свободі" визнають, що у них немає грошей на перевибори

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...