Топ Новини

Лукашенка на саміт у Ялті не запрошували

4 травня 2012 в 12:25
Лукашенко ніколи не брав участь у самітах голів східноєвропейських країн, тому його вже перестали запрошувати, заявляють в українському МЗС. Поки висловили готовність приїхати до Ялти три президенти, а 11 глав держав - відмовилися.

Президента Білорусі Олександра Лукашенка не буде на 18-му саміті лідерів держав Центральної та Східної Європи в Ялті 11-12 травня. Про це в інтерв'ю «Радыё Свабода» повідомив прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров.

«Лукашенка не запрошували. Та він ніколи не брав участі в таких самітах, в тому числі, якщо така зустріч проходила в Україні», - сказав прес-секретар.

За словами Дікусарова, на саміті будуть двосторонні зустрічі різних голів держав регіону. Серед тем для обговорення - проблеми придністровського врегулювання, протиповітряної оборони в Європі, відносини Росії і Євросоюзу, газові постачання.

Керівник департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин в інтерв'ю ВВС заявив, що кількість президентів, які прибудуть на саміт, не має вирішального значення, але краще було б, щоб європейські лідери спілкувалися з українським президентом, а не ухилялися від діалогу.

«Краще, якби всі приїхали. Але хіба зустріч президентів України і Польщі - це не важливо? Потрібен діалог. Ми не будемо, як деякі наші сусіди, відкликати своїх послів у відповідь на певні дії Євросоюзу. Ми такими дурницями не займаємося», - заявив Олег Волошин.

Від участі в Ялтинському саміті вже відмовилися президенти Латвії, Хорватії, Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Албанії, Угорщини та Словенії.

Президенти Польщі, Словаччини і Молдови підтвердили свою участь в саміті.

Досі невідомо, чи приїдуть президенти Литви, Македонії та Чорногорії.

Міністерство закордонних справ України планує опублікувати остаточний список учасників саміту в Ялті в понеділок, 7 травня.

Читайте також:

Президент Албанії відмовився їхати до Януковича

Німеччина закликала припинити дискусії про бойкот Євро-2012 і сконцентруватися на допомозі Тимошенко

Ще два президенти відмовилися їхати в Україну

Президент Німеччини скасував візит до України

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...