Продаж частини "Роснефти" швейцарській Glencore став ударом по антиросійським санкціям Заходу – екс-посол

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Продаж частини "Роснефти" швейцарській Glencore став ударом по антиросійським санкціям Заходу – екс-посол Москва зуміла "зробити пролом" в санкціях Заходу © Ведомости
Хоча санкції не забороняють західним компаніям брати участь у приватизації російських компаній, раніше інвестори побоювалися мати справу з Кремлем.

Придбання швейцарською компанією Glencore та Катарським суверенним фондом 19,5% акцій російської "Роснефти" завдало серйозної шкоди режиму санкцій, введених проти РФ за її агресію проти України.

Про це у своїй статті для DT.UA пише екс-посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський. За його словами, хоча санкційний режим безпосередньо не забороняє західним компаніям брати участь у приватизації російських підприємств, до цієї угоди інвестори побоювалися мати справу з РФ, беручи до уваги принципову позицію США і ЄС.

"З політичного погляду угода з Glencore і Катаром розглядається як істотний успіх Кремля. Адже "Роснефти" вдалося залучити європейського інвестора, що розмиває режим санкцій, і Катар, який завжди розглядався як союзник Саудівської Аравії і Вашингтона", – пише автор.

Корсунський вказує, що на ділі швейцарська Glencore вклала в угоду лише 300 млн євро, отримавши в консорціумі рівні права з катарцями, що вклали в неї 2,5 млрд євро (Обидві сторони отримали по 9,75% акцій "Роснефти"). Сторони, однак, домовилися створити спільні інструменти для інвестицій, щоб "зрівняти рахунок". Основну суму угоди, що її не вистачає, фінансує великий італійський банк Intesa Sanpaolo.

Автор звертає увагу на показові події, що мали місце незадовго до угоди. Так, за місяць до приватизації "Роснєфть" викупила у своєї материнської компанії "Роснефтегаз" 19,5 власних акцій, по суті спрямувавши до держбюджету гроші ще до залучення інвесторів. До того, "Роснефть" купила більше половини акцій "Башнафти", поліпшивши свої показники.

"Усі ці схожі на ринкові, але все ж таки типово російські перекладання грошей з одних кишень в інші, швидше за все, свідчать про те, що Кремль уже шкребе по засіках і дістався святая святих - "Роснефти". Бюджет отримав потрібні йому "на війнушку" гроші, а ось те, що І.Сєчіну вдалося потім компенсувати свої витрати за допомогою залучення інвесторів, серед яких швейцарська компанія й італійський банк, справді ставить під питання ефективність режиму санкцій", – підсумовує автор.

Читайте також: Росія назвала рішення Євросоюзу щодо продовження санкцій ознакою його слабкості

Раніше видання Financial Times писало, що приватизація "Роснефти" може врятувати владу Путіна. Компанія отримує близько 22 млрд барелів, а коефіцієнт обсягу виробництва за останні 5 років становить 150 %. Приватизація може приймати різні форми - це можуть бути і прямі продажу окремих активів для створення окремої компанії. Найпростішим підходом було б продати ще 10-15% акцій. Більш радикальний і вигідний вихід - це продати акцію одним пакетом.

Читайте про політичні наслідки продажу частини російської "Роснефти" іноземцям у статті Сергія Корсунського "Швейцарський прорив Кремля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі