Топ Новини

Прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни - джерело

24 січня 2016 в 11:50

За інформацією джерел, Москва готова піти на відтермінування конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови.

Москва Кремль РФ Россия
Москва може погодитися на відтермінування прийняття змін до Конституції
РИА Новости

Джерела DT.UA в АП і Радбезі заявляють, що сьогодні закони про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО і амністію для "учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей" цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни.

Про це йдеться у статті Сергія Рахманіна для DT.UA.

Як наголошує автор, для закріплення змін Основного Закону потрібна підтримка конституційної більшості, а її в данний момент немає, тому владі доводиться "тягнути" час.

Читайте також: Більшість українців не вірять у Мінські угоди

"Цілком можливо, затягування часу було узгоджене із західними партнерами. Здається, вони готові прийняти тезу: відтермінування схвалення конституційних змін краще, ніж їх провал. Крім того, і в Берліні, і у Вашингтоні могли дослухатися до аргументів Києва: зараз внесення двозначних змін до Конституції може спровокувати політичну напруженість, неабияк зашкодити репутації влади. А отже, ускладнити процес реалізації того, що Меркель, Путін і Порошенко називають "мирним урегулюванням". Імовірно, Київ зміг аргументувати, коли й чому процес конституювання "особливостей" для ОРДЛО може пройти менш болісно", - пише Рахманін.

"За нашою інформацією, висловила розуміння в цьому питанні й Москва. За деякими даними, вона готова піти на відтермінування конституційного процесу. За умови, що Київ гарантує результативне голосування за зміни Основного Закону в майбутньому, по-перше. І форсує підготовку та прийняття необхідних законів, по-друге. 

Ідеться про три закони: 

— про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО: 

— про амністію для "учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей"; 

— про вибори в органи місцевого самоврядування в ОРДЛО", - йдеться у статті.

"Перші два документи були прийняті Верховною Радою, однак юридичної сили не набрали. Є дані, що на їхній основі розробляються нові варіанти, формулювання яких зараз утрясаються Києвом і Москвою. Нібито обговорюється й чорновий текст виборчого закону для неконтрольованих територій. Джерела в АП і Радбезі підтверджують, що сьогодні ці закони цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. Що вибори в ОРДЛО і визнання їх Києвом, як і раніше, розглядаються як головний інструмент "достойного виходу Росії з війни на Донбасі". Який дозволить Путіну одночасно і зберегти контроль над ОРДЛО, і ставити питання про зняття санкцій. Але при цьому Москва наполягає: вибори мають відбутися не пізніше травня, а всі необхідні рішення (насамперед затвердження вище вказаних законів) слід прийняти не пізніше кінця лютого — початку березня", - пише Рахманін.

"Якщо сторони зійдуться в питанні про закони і вибори, досить буде просто зробити застереження, що пізніше "особливості" ОРДЛО закріплять у Конституції, й розійтися задоволеними собою", - йдеться у статті.

Нагадаємо, на думку заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд, Кремль намагається легалізувати і легітимувати власний контроль на окупованих територіях, і для цього накинув світові чергову "жуйку" про необхідність проведення виборів "в окремих районах Донецької і Луганської областей" та передвиборної "амністії" для бойовиків і російської агентури.

Детальніше про переговори щодо змін до Конституції читайте у статті Сергія Рахманіна "Зміна курсу" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...