Топ Новини

Придністров'я вимагає зупинити демаркацію кордонів з Україною

5 жовтня 2012 в 11:50
Влада Придністровської невизнаної республіки наполягає на призупиненні процесу демаркації кордону з Україною аж до остаточного врегулювання відносин між Кишиневом і Тирасполем.
862217_3.jpg
Обозреватель

Верховна Рада Придністровської Молдавської Республіки висловлює крайню стурбованість у зв'язку з активізацією з вересня 2012 року процесу односторонньої демаркації Україною спільного кордону.

«На адресу Верховної Ради Придністровської Молдавської Республіки надходять численні звернення громадських об'єднань та окремих громадян з Кам'янського району Придністров'я, в яких висловлюються побоювання з приводу демаркації Україною придністровської ділянки кордону шляхом одностороннього встановдення прикордонних знаків», - сказано в заяві, розміщеній на сайті придністровського парламенту.

Згідно з інформацією, дані роботи українська сторона проводить «без необхідної в таких випадках, відповідно до світової практики, участі повноважних представників іншої прикордонної держави - Придністров'я». «Крім того, згідно з інформацією прикордонних органів Придністровської Молдавської Республіки, існує близько 17 суперечних ділянок протягом всієї лінії придністровсько-українського кордону», - наголошується в заяві.

У зв'язку з цим придністровська Верховна рада висловлює стурбованість, оскільки українська сторона з вересня 2012 року «активізувала процес однобічної демаркації «центральної ділянки» українсько-молдовського кордону, який де-факто є державним кордоном Придністровської Молдавської Республіки з Україною».

«Особливе занепокоєння викликає той факт, що протягом багатьох років, починаючи з часу роботи спільної молдавсько-української демаркаційної комісії в 2002 році і дотепер, Придністров'я позбавлене можливості повноцінної участі в демаркаційних роботах. Крім того, участь представників Придністровської Молдавської Республіки в роботі даної комісії в період 2002-2005 років не було регламентовано жодними нормативними актами, а в 2005 році придністровську сторону взагалі перестали запрошувати до роботи у вказаній комісії», - заявляє парламент Придністров'я.

У даній ситуації Верховна рада Придністров'я звертає увагу президента і компетентних органів придністровської виконавчої влади, відповідальних за забезпечення міжнародних інтересів і безпеки державного кордону, на той факт, що на сьогоднішній день, як і раніше, відсутній чіткий механізм рівноправного представництва Придністров'я в існуючих форматах з демаркації кордону.

«Беручи до уваги той факт, що Придністров'я є визнаним учасником (стороною) міжнародного процесу врегулювання молдавсько-придністровського конфлікту, а параметри всеосяжного врегулювання не отримали свого остаточного визначення, вважаємо за необхідне відповідне організаційно-правове закріплення факту демаркації зазначеної ділянки, як периметра придністровсько-українського кордону (придністровської ділянки)», - наголошується в заяві.

У зв'язку з цим Верховна рада Придністров'я звертається до президента з пропозицією ініціювати переговори з Україною для вироблення механізму рівноправної участі придністровської сторони в процесі демаркації та подальшого правового закріплення підсумків демаркації двосторонньою угодою. У разі якщо дана пропозиція не знайде розуміння української сторони, то, зазначається у заяві, парламент Придністров'я буде вважати неправоможним і недоцільним продовження односторонньої демаркації кордону з боку України і наполягати на призупиненні процесу демаркації аж до остаточного врегулювання молдавсько-придністровського конфлікту.

Читайте також:

Придністров'я: ми його втрачаємо?


Wikileaks: Молдова планувала віддати Придністров'я Україні


Траян Бесеску: Входження Молдови до складу Румунії наблизить Україну до ЄС


Молдова збирається збивати російські літаки, що забезпечують миротворців у Придністров'ї

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...