Топ Новини

Представник української влади в ЄСПЛ: Тимошенко буде складно довести свою правоту

3 вересня 2012 в 04:48
Якщо ЄСПЛ прийме сторону екс-прем'єра Юлії Тимошенко, автоматично звільнити колишню главу уряду Україна не зможе.
tymoshenko.jpg
tsn.ua

Представникам Юлії Тимошенко буде складно довести Європейському суду з прав людини, що екс-прем'єра взяли під варту в серпні 2011 року з політичних мотивів і кілька місяців утримували в слідчому ізоляторі в неналежних умовах, вважає уповноважений українського уряду у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький. Про це він заявив в інтерв'ю 5 каналу.

«Якщо говорити об'єктивно, то у жодній справі, коли людина утримувалася в таких умовах, в яких перебувала заявник (Тимошенко-ред), Європейський суд не угледів порушення статті Європейської конвенції (про права людини 1950 року-ред), яка стосується умов утримання», - сказав Кульчицький.

Він додав, що якщо ЄСПЛ все ж прийме сторону Тимошенко, автоматично звільнити колишню главу уряду Київ не зможе.

«Український суд повинен переглянути своє рішення з урахуванням висновків Європейського суду. У будь-якому випадку, без рішення національного суду цього зробити (звільнити Тимошенко-ред) неможливо», - пояснив уповноважений українського уряду.

Нагадаємо, ЄСПЛ 28 серпня, приступив до розгляду скарги Тимошенко, яка звинувачує Україну за чотирма статтями Європейської конвенції прав людини та основних свобод.

У заяві Тимошенко в ЄСПЛ згадуються порушення декількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, це стаття 3, яка говорить про тортури щодо неї. Також йдеться про статтю 5 (незаконний арешт) і про статтю 6, яка забезпечує право всіх громадян на справедливий суд.

У заяві також згадується про порушення статті 18 Європейської конвенції, яка говорить, що всі обмеження застосовуються тільки з тими цілями, з якими вони встановлені. Зверненням до цієї статті захист екс-прем'єра намагається довести те, що переслідування Тимошенко в Україні носить виключно політичний характер.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.


Читайте також:

Тюремне відомство заявило, що Тимошенко погрожувала «наставити собі синці та показати їх пресі»

Тимошенко відмовилася від медпроцедур через різке погіршення стану здоров'я

Власенко «анонсував» ще один відеоролик від влади про Тимошенко: екс-прем'єр займається фізкультурою

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...