ПР: Декриміналізація статей Тимошенко загрожує Україні санкціями

15 березня 2012 в 10:58
Декриміналізація статей КК 364 і 365, якої вимагають вітчизняні та зарубіжні політичні союзники Тимошенко, може обернутися для України санкціями з боку ПАРЄ.

Декриміналізація ст. 364 і 365 Кримінального кодексу може вилитися для України санкціями з боку Парламентської асамблеї Ради Європи. Таку думку висловив Голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов.

Депутат зазначив, що на засіданні Комітету ПАРЄ з юридичних питань та питань прав людини глава однієї з головних структур Ради Європи, GRECO, що спеціалізується на боротьбі з корупцією, говорилося про недоцільність декриміналізації статей, що стосуються зловживання та перевищення влади або службових повноважень в Україні, повідомляє прес- служба Партії регіонів.

Ківалов підкреслив, що у своїх двох оглядових доповідях, які оцінюють реалізацію державою Україна європейських стандартів з протидії корупції GRECO акцентувала увагу на необхідності усунути будь-які лазівки, що дозволять чиновникам сховатися від відповідальності за активні і пасивні корупційні дії, включаючи зловживання владою і перевищення службових повноважень. Відповідні зобов'язання Україна прийняла за Конвенцією ООН про боротьбу з корупцією (ст. 19) та Кримінально-правовою конвенцією самої Ради Європи щодо корупції.

Депутат зазначив, що за невиконання вимог GRECO і Конвенції Ради Європи Україні загрожують усе ті ж санкції з боку ПАРЄ. Причому європейські чиновники самі відповідають на своє ж запитання, чому не можна виконати одну вимогу Ради Європи, не порушивши іншої.

Як повідомлялося, 8 лютого Верховна Рада відмовилася розглядати одразу три законопроекти, які передбачали декриміналізацію статей 364 і 365 Кримінального кодексу України.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію по Україні, в якій, зокрема, рекомендувала внести зміни до статей 364 і 365 Кримінального кодексу та привести їх у відповідність до стандартів Ради Європи. У разі невиконання рекомендацій Україні загрожують санкції.

Читайте також:

Посол ЄС звинуватив Україну у вибірковому правосудді

Литвин: Тимошенко можна звільнити за касацією

У ЄС розчаровані небажанням Ради декриміналізувати статтю Тимошенко

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...