Топ Новини

Посол США незадоволений справою Луценка: його зробили винним ще до суду

19 серпня 2012 в 11:46
Американський дипломат вважає справу Луценка результатом недосконалої української судової системи, "побудованої під звинувачення, і яка виходить з того, що поліція і прокурори ніколи не помиляються".
lucenko lutsenko-003.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Посол США в Україні Джон Теффт вважає, що в справі екс-глави МВС Юрія Луценка суд допустив численні зловживання, порушивши його право на презумпцію невинності. Про це дипломат пише в своїй статті для ZN.UA.

«Зовсім недавно суд визнав незаконним досудовий арешт і утримання під вартою Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ. У своєму вердикті суд не тільки визнав поводження з Луценком незаконним, а й гостро розкритикував обвинувачення, судовий процес та апеляційний суд за надуживання досудовими процедурами», - зазначив Теффт.

- США порадили Україні переглянути розуміння презумпції невинності

За словами Полсен США, Європейський суд вважає «особливо тривожним» те, що однією з головних причин містити Луценко для обвинувачення та суду була спроба запобігти його публічні виступи про свою невинність і з критикою слідства. «Таке обґрунтування досудового арешту відразу припускає винність підозрюваного і прямо суперечить конституційно гарантованій презумпції невинності», - підкреслив дипломат.

«Це саме той тип недоречного обґрунтування, якого можна очікувати від системи судоустрою, котра побудована під обвинувачення і виходить із того, що поліція і прокурори ніколи не помиляються й від них не слід вимагати доводити правочинність їхніх дій; у змагальній системі кримінального судочинства таке обґрунтування навіть уявити собі не можна», - зазначив він.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Джона Теффта «Презумпція невинності».

Читайте також:

Юрій Луценко: 600 днів після наказу

У Луценка немає підстав знаходитися в СІЗО, він буде етапований

Печерський суд дав Луценку 2 роки за епізодом з отруєнням Ющенка

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...