Попов: Вибори мера Києва повинні відбутися не пізніше липня

15 травня 2012 в 09:39
На думку Попова, внесена у 2011 році зміна до тексту Конституції 1996 року про обрання міських голів строком на 5 років не означає автоматичного продовження на рік повноважень Леоніда Черновецького.
popov_09_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Чергові вибори мера Києва повинні відбутися не пізніше липня 2012 року. Про це в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

«Якщо я правильно розумію відповідні положення Основного і виборчого закону, чергові вибори міського голови столиці повинні відбутися не пізніше липня поточного 2012 року», - заявив Попов.

Глава КМДА нагадав, що вибори повинні відбутися не пізніше, ніж через 60 днів після закінчення повноважень чинного мера. А от коли ці повноваження закінчуються - з дня обрання або з дня офіційного вступу на посаду - це питання, що вимагає тлумачення Конституційного суду, зазначив він.

«У разі будь-якого вердикту КСУ, чинний міський голова виконує свої обов'язки до обрання нового міського голови. Звичайно, якщо не подав у відставку за власним бажанням або не отримав вотум недовіри депутатів міськради», - додав чиновник.

На думку Попова, внесена в 2011 році зміна до тексту Конституції 1996 року про обрання міських голів строком на 5 років (замість чотирьох - ред.) не означає автоматичного продовження на рік повноважень Леоніда Черновецького.

При цьому глава КМДА підкреслив, що сказане ним - це його прочитання Основного закону та Закону про вибори.

Попов нагадав, що призначення дати проведення виборів міських голів знаходиться в компетенції Верховної Ради України, а відповідне рішення депутати приймають на основі Конституції та Закону про вибори.

Читайте також:

«Батьківщина» підтримає Кличка, якщо він піде на вибори мера Києва

Захисники Андріївського узвозу вимагають відставки Попова

На святкування Дня Києва міська влада має намір витратити 5 млн грн

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...