Топ Новини

Політолог вважає недоречним рівняння Азарова на «вішателя» Столипіна

20 вересня 2011 в 09:35
Вшанування представниками української влади російського прем'єра Петра Столипіна, прозваного «вішателем», навряд чи доречне.
Azarov_vrachi_medicina.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це політолог Олександр Палій сказав газеті «День», коментуючи публічні «столипінські» заходи в Києві за участю прем'єр-міністра Миколи Азарова.

«Впадає у вічі надзвичайна недоречність висловлювання пана Азарова про те, що реформи Столипіна, «особливо земельна, заклали серйозний фундамент для становлення держави» і «в цьому контексті, безумовно, можна проводити паралелі з тими реформами, які зараз відбуваються у нас», оскільки, як відомо, реформа Столипіна провалилася і закінчилася великою кров'ю. Столипіна недарма називали «вішателем»: у нього було таке прізвисько ще в той час, він надзвичайно суворо і жорстоко застосовував позасудові страти», - зазначив О.Палій.

Політолог також нагадав, що саме за часів П.Столипіна з території України було виселено близько мільйона людей, і значну частину з них - на Далекий Схід. «Це відбувалося після поразки у російсько-японській війні, коли треба було заселяти територію, колонізувати тощо. Тобто, якщо Азаров ставить за мету витіснити з України чергову порцію економічних біженців, то на Столипіна можна рівнятися. Адже в його часи українська нація була розселена по дуже великій території, і єдиний соціальний організм внаслідок цього був фактично розчленований», - пояснив він.

У 1906 році в Росії за ініціативою П.Столипіна було введено військово-польові суди, які за вісім місяців свого існування винесли 1102 смертних вироки, хоча реально страчено було 683 осіб.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...