Петренко пообіцяв Росії кримінальну відповідальність за війну в Україні

12 лютого 2016 в 07:24

Міністр юстиції анонсував України позов проти РФ в міжнародний суд ООН.

Петренко_1
Війна з РФ відбувається не тільки на фронті, але і в юридичній площині
kmu.gov.ua

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що російські чиновники, які розв'язали війну в Україні, понесуть за неї як матеріальну, так і кримінальну відповідальність.

"Росія і російські чиновники, які розв'язали війну в Україні, будуть нести відповідальність - не тільки грошима, але ще й кримінальну. Все одно ті люди, які розв'язали війну, які фактично вчинили масові вбивства в Європі, вони понесуть кримінальну відповідальність", - сказав Петренко в ефірі програми "Право на владу" телеканалу "1+1".

Він вважає, що війна з РФ відбувається не тільки на фронті, але і в юридичній площині. За його словами, в даний час міжнародні суди, в тому числі Європейський суд з прав людини, розглядають кілька позовів України проти Росії.

"Це і міжнародні апеляційні арбітражі, куди пішли наші державні компанії, державні банки та приватні компанії для того, щоб компенсувати збитки, пов'язані з окупацією Криму, Донецька і Луганська. Це і великий позов, який зараз готується і буде поданий в міжнародний суд ООН", - наголосив Петренко.

Читайте також: Сорос прогнозує банкрутство Росії у 2017 році

У січні Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання правозахисника, керівника проекту "Відкритий Суд" Станіслава Батріна про залучення до процесу, на якому розглядається справа про юридичне визнання вторгнення Російської Федерації в Україну, зацікавлених сторін – Росії в особі її посольства в Україні і президента України в особі представників його адміністрації.

Раніше Станіслав Батрін у статті для ZN.UA "Війна проти Росії": юридичний фронт" чітко окреслив вектори роботи щодо юридичного захисту української держави. "Шкоду, звичайно, можна підрахувати, але не математика є вирішальним аргументом у боротьбі. Вирішальне значення мають конкретні юридичні дії тактичного і стратегічного характеру — менеджмент юридичного захисту інтересів країни", - зазначив автор.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...