Топ Новини

Патріарх Кирило впевнений, що Росія, Україна і Білорусь - одна духовна Вітчизна

25 липня 2011 в 06:36
Патріарх Московський і всія Русі Кирило закликав народи Росії, України і Білорусії стати гідними спадкоємцями святого князя Володимира, хрестителя Русі.

"Київська хрещальна купіль навіки пов'язала загальною історичною долею єдинокровні народи Росії, України і Білорусії. Ця поворотна подія на століття визначила національну ідентичність східних слов'ян, задавши вектор їх духовно-морального і культурного розвитку", - йдеться у патріаршому посланні духовенству і мирянам Російської православної церкви з нагоди Дня Хрещення Русі, який відзначається 28 липня, у день пам'яті святого князя Володимира.

Патріарх підкреслив, що в духовно-історичному та релігійно-культурному розумінні "всі ми, наступники дніпровської Йордані, є, незважаючи на земні кордони, що
розділяють нас, громадянами єдиної духовної Вітчизни - Святої Русі".

"Для наших країн православ'я стало тією потужною силою, яка вплинула на формування національного характеру, моральності та психологічного складу народів історичної Русі. Воно також сприяло творенню державності східних слов'ян, розвитку самобутньої культури та самого укладу життя", - сказано в документі, який публікує сайт Російської православної церкви.

На переконання патріарха, тільки тоді можна буде говорити про справді духовне одужання людини і суспільства, "коли релігійна мотивація стане основоположною при вирішенні етичних проблем сучасності".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...