Топ Новини

Партія регіонів відмовилася підписувати заяву до ЄС, але готова за неї голосувати

21 лютого 2013 в 13:20

Опозиція здійснює небезпечний прецедент, намагаючись прийняти якісь законодавчі акти внаслідок кулуарних підписів, вважають у ПР.

Партия регионов Верховная Рада
jamesmeetsworld.files.wordpress.com

Депутати від трьох опозиційних фракцій "Батьківщина", "Свобода" і "УДАР" зібрали 155 підписів під заявою до ЄС про євроінтеграційні прагнення України. У Партії регіонів підписувати документ не збираються, але готові за нього проголосувати.

"Ми через годину зібрали 155 підписів і звернулися також до фракції Партії регіонів, щоб вони поставили свої підписи під цією заявою, тільки не "хрестики", як вони вміють це робити", - повідомив лідер фракції "Батьківщина" .

За його думку, цей документ в умовах блокування парламентської трибуни є єдиним легітимним рішенням.

"Тільки підписана заява дасть можливість нашим європейським партнерам повірити в те, що дійсно народні депутати України хочуть європейської інтеграції. Тому, хай регіонали підписують, ми свою частину підписів зібрали", - резюмував Яценюк.

Однак Партія регіонів не має наміру ставити підписи під заявою, як це пропонують зробити лідери опозиційних фракцій, сказав лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

"Якщо ми введемо прецедент про те, що ми приймаємо якісь законодавчі акти внаслідок кулуарних підписів, то тоді ми закладаємо небезпечний прецедент прийняття законів у державі", - підкреслив він.

За його словами, такі дії не відповідають законній процедури прийняття рішень. "Це чистий популізм і піар-акція, яка не має під собою юридичних підстав", - вважає Єфремов.

У той же час, він висловив готовність проголосувати за заяву про євроінтеграційні устремління України у сесійній залі.

"Ми готові провести голосування за заявою про євроінтеграцію... Якщо зараз представники опозиції розблокують залу, ми заходимо і голосуємо за цю заяву", - зазначив Єфремов.

Нагадаємо, парламентський комітет з питань євроінтеграції більшістю голосів 20 лютого прийняв проект заяви Верховної Ради "Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом", у якому йдеться, що парламент "в рамках своїх повноважень забезпечить виконання рекомендацій щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, викладених у резолюціях Європейського парламенту і у висновках Ради ЄС, схвалених 10 грудня 2012 року на засіданні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС".

Під час засідання профільного комітету було відзначено, що в четвер Верховна Рада відкриє свою роботу, і цей проект заяви буде внесено до порядку денного сесії і розглянуто в цей же день.

Читайте також:

У МЗС вважають, що ЄС зацікавлений в Угоді про асоціацію більше, ніж Україна

У Раді схвалили проект заяви щодо угоди про асоціацію з ЄС

Київ планує підписати після саміту Україна-ЄС чотири документи

Регіонали звинуватили опозицію у зриві асоціацію з ЄС за допомогою блокування Ради

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...