Палата представників скасувала дефолт США

2 серпня 2011 в 05:43
Палата представників Конгресу США прийняла у ніч на вівторок законопроект про підвищення ліміту держборгу США; Сенат має схвалити документ у вівторок, після чого він надійде на підпис президентові Бараку Обамі.
101518833.jpg
Getty Images/Fotobank

Нижня палата американського парламенту схвалила 74-сторінковий бюджетний законопроект 269 голосами "за" (у тому числі 174 голоси республіканців і 95 - демократів) при 161 "проти" (66 республіканців та 95 демократів).

Багато хто побоювався, що консервативні республіканці заблокують прийняття документа, однак цього не сталося, і він був прийнятий з великим запасом.

Щоб проголосувати за закон, який має врятувати США від загрози дефолту, у залі Конгресу вперше з'явилася навіть член палати Габріель Гіффордс, що отримала важке поранення в голову під час замаху на неї у січні.

Очікується, що Сенат схвалить документ, який отримав назву Budget Control Act Amendment, без особливих проблем вдень у вівторок, а президент вже заявив, що підпише закон.

Відповідно до законопроекту, нинішній ліміт держборгу у ,3 трлн у два прийоми буде підвищено на ,4 трлн, майже на цю ж суму (приблизно на ,1 трлн) протягом 10 років буде скорочено держвитрати.

Після схвалення документа, узгодження якого затягнулося на кілька місяців, ліміт держборгу буде відразу підвищено на 0 млрд, потім восени ще на 0 млрд. Витрати скорочуються на 7 млрд протягом 10 років.

Ще раз стелю буде збільшено на суму до ,5 трлн за підсумками роботи двопартійної комісії, яка до кінця листопада узгодить ще один пакет скорочення бюджетних витрат і, можливо, збільшення доходів.

У той же час у процесі пошуку компромісу демократи фактично відмовилися від своїх пропозицій щодо підвищення податків, а також прийняли концепцію, згідно з якою будь-яке підвищення ліміту держборгу повинно супроводжуватися таким же зниженням витрат у довгостроковому плані.

Адміністрація США ще у травні вичерпала ліміт держборгу, але здійснювала нормальне фінансування видаткових статей за рахунок різного роду хитрощів. Однак з 2 серпня Мінфін не зможе оплачувати всі рахунки і буде змушений відмовитися від фінансування окремих бюджетних статей.

У якийсь момент, припускають спостерігачі, це могло торкнутися і обслуговування держборгу. Така невизначеність могла змусити інвесторів сумніватися в надійності вкладень у держпапери США, що загрожує глибокими потрясіннями на ринку.

Відсутність рішення щодо боргових проблем США (як щодо підвищення ліміту держборгу, так і з точки зору довгострокових перспектив зниження дефіциту бюджету) загрожувала також американському кредитному рейтингу.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...