Топ Новини

Опозиція вирішить, чи визнавати результати виборів, після їхнього оприлюднення

31 жовтня 2012 в 12:27
Після офіційних результатів виборів у мажоритарних округах і партійних списках Об'єднана опозиція буде приймати рішення - визнавати чи ні нинішні вибори. За словами керівника центрального виборчого штабу Олександра Турчинова, вони вже опівночі після закриття дільниць оголосили результати паралельного підрахунку голосів, а ЦВК досі не може підвести підсумки голосування.

Об'єднана опозиція «Батьківщина» визначиться зі своїми подальшими діями про визнання або невизнання результатів виборів і можливості проведення якихось акцій протесту після оголошення офіційних результатів виборів по мажоритарних округах і партійних списках.

«Ми будемо робити висновки після того, як буде завершена кампанія і коли вже буде поставлена крапка, як у мажоритарних округах, так і у підрахунку голосів за партійними списками, у тому числі, щодо проведення акцій і щодо інших адекватних дій з боку опозиції по протистоянню терору, який сьогодні відбувається в різних регіонах України», - сказав керівник центрального виборчого штабу Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов. «Вони (влада - ред.) роблять все для того, щоб перекреслити результати виборів», - сказав Турчинов.

За його словами, опозиція вже опівночі після закриття дільниць оголосила результати паралельного підрахунку голосів, а ЦВК вже четверту добу не може підбити підсумки голосування.

Він в черговий раз назвав проблемні округи, де ведеться фальсифікація протоколів, навмисне псуються бюлетені з голосуванням за опозиційних кандидатів для того, щоб такі бюлетені були визнані недійсними. Крім того, на деяких дільницях провладні кандидати намагаються через суди змусити дільничні та окружні комісії визнати їх перемогу на виборах. Він зазначив, що членів дільничних та окружних виборчкомів досі намагаються і підкуповувати, і залякувати для того, щоб досягти своїх цілей. «Ми вже третю добу розповідаємо про те, що все це відбувається на дільницях, але жодних кроків тих, хто зобов'язаний захищати конституційні права громадян, я маю на увазі Генеральну прокуратуру, Міністерство внутрішніх справ, інші силові структури, ніяких напрямків щодо виконання цього конституційного обов'язку не робиться», - сказав глава Турчинов.

Він зазначив, що на одному з округів, де переміг опозиційний кандидат, представники силових структур захопили сервер, з яких відбувається передача даних у ЦВК.

Турчинов розповів, що зараз незаконно починають перерахунок голосів на окрузі, де переміг опозиційний кандидат Сергій Терьохін, що виграв у провладного кандидата Ігоря Лисова. Однак під тиском Лисова комісія прийняла рішення про те, щоб перерахувати голоси по всіх дільницях цього округу.

Крім того, він зазначив, що складна ситуація в окрузі № 216 у Києві, де також перемогла опозиціонерка Ксенія Ляпіна. Зокрема, зникла голова однієї з дільничних комісій, і в зв'язку з цим не можна підбити підсумки виборів, а в округах № 94 і № 95 у Київській області провладні кандидати через суди змусити окружкоми визнати їхню перемогу.

Турчинов відзначив, що чинний опозиційний депутат на одному з округів в даний момент «лежить на коробках з бюлетенями», не даючи до них доторкнутися, щоб вони не були зіпсовані в тому окрузі, де також переміг опозиційний кандидат.

Читайте також:

Об'єднана опозиція і «Свобода» поділили мажоритарні округи

Гриценко: Кличко б’є Об’єднану опозицію у спину

Міжнародні спостерігачі заявили, що ЦВК працював ефективно, але не прозоро

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...