Топ Новини

Опозиція пропонує спростити процедуру імпічменту президента

8 лютого 2013 в 09:37

Опозиція запропонувала зменшити кількість депутатів для ініціювання процедури імпічменту президента з 226 до 90 осіб. Регіонали вважають, що їхнім опонентам потрібні постійні вибори, аби у будь-який спосіб "дорватися до влади".

Зареєстрований у Верховній Раді вчора, 7 лютого, законопроект від опозиції про імпічмент Президента України пропонує спростити саму процедуру.

"Чинне законодавство містить низку невизначеностей та істотних недоліків, без усунення яких практична реалізація цього порядку є малоймовірною і взагалі може бути визнана незаконною. Таким чином, прийняття єдиного нормативно-правового акта переслідує мету усунути зазначені колізії та прогалини", - йдеться в поясненні до законопроекту №2220, пише Коммерсантъ-Украина.

Зокрема, опозиціонери вимагають більш відкритої процедури проведення імпічменту, як і більш простої процедури по суті. Представники влади вже виступили різко проти.

Варто відзначити, що зараз проведення імпічменту дуже складне, для цього необхідні голоси 226 депутатів і то у випадку, якщо президент здійснив "державну зраду чи інший злочин". Тоді дії глави держави починає розслідувати спецкомісія від ВР, парламент пізніше не менш ніж 300 голосами підтверджує звинувачення президента, які повинні підтвердити Верховний і Конституційний суд. І вже ставить останню крапку парламент з мінімальними 338 голосами.

Однак опозиція запропонувала зменшити кількість депутатів для ініціювання процедури імпічменту, а саме до 90 осіб. "Якщо президент вчинив дії з ознаками злочину, то право підняти це питання повинно бути, принаймні, у такої кількості депутатів. Далі все буде залежати від громадської думки, а не тільки від партії, яка захищає свого злодія в законі на посту президента", - заявив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Також у законопроекті пропонується визначати діяльність комісії, а наступне рішення про імпічмент повинно прийматися поіменним відкритим голосуванням. Також в партії пообіцяли, що після введення особистого голосування буде підніматися питання про імпічмент Віктора Януковича.

Однак регіонали жорстко розкритикували пропозицію опозиції, заявивши, що вони "хочуть постійних виборів". "Їм сьогодні не потрібна Україна чи економіка, їм потрібні постійні вибори, щоб у будь-який спосіб дорватися до влади. Ось коли їх оберуть - тоді буде все законно і правильно. Ми примхи такого роду підтримувати не будемо. У них немає державних інтересів, а є інтереси трьох-чотирьох людей",- підкреслив нардеп Володимир Олійник.

Як повідомлялося, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про імпічмент президента України Віктора Януковича від представників опозиції.

Читайте також:

Лідери опозиції зареєстрували законопроект про імпічмент президента

Брати Капранови ініціюють референдум про імпічмент Януковичу і конфіскацію Межигір'я

Азаров назвав імпічмент Януковичу "катастрофою"

Депутати запропонували заборонити колишнім агентам КДБ займати керівні посади

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...