Топ Новини

Опозиція хоче продовжити відпустку українцям до 28 днів

5 березня 2013 в 14:38

Опозиція пропонує збільшити термін мінімальної відпустки з 24 календарних днів на рік до 28, а для окремих категорій працівників, зайнятих на важких фізичних роботах до 32-х.

мальдивы
Відпустку хочуть збільшити з 24-х до 28 днів

Опозиція внесла законопроект, яким пропонує збільшити термін щорічної оплачуваної відпустки до чотирьох тижнів у відповідності з вимогами Європейської соціальної хартії. Про це йдеться у законопроекті народних депутатів фракції "Батьківщина" Олександра Турчинова і Андрія Павловського.

Законопроект "Про внесення змін у деякі Закони України" (щодо тривалості щорічної основної відпустки) передбачає збільшення мінімальної відпустки - з 24 календарних днів на рік до 28.

"Право на справедливі умови праці, відповідно до частини 3 статті 2 Європейської соціальної хартії (переглянутої) ETS № 163 від 03.05.1996 р., передбачає встановлення щорічної оплачуваної відпустки тривалістю не менше чотирьох тижнів.

Таким чином, для забезпечення українських працівників правом на справедливі умови праці у відповідності з європейськими стандартами доцільно внести зміни в чинне законодавство, а саме: встановити мінімальну тривалість оплачуваної щорічної відпустки - 28 календарних днів на рік", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Крім того, автори законопроекту пропонують встановити належний термін оплачуваної відпустки і для окремих категорій працівників, зайнятих на важких фізичних роботах.

"Для деяких категорій працівників (зайнятих на підземних гірничих роботах та у кар'єрах і рудниках глибиною 150 метрів і нижче) мінімальна тривалість оплачуваної щорічної відпустки встановлюється на рівні 32 календарних днів, для деяких категорій працівників (промислово-виробничого персоналу вугільної, сланцевої, металургійної, електроенергетичної промисловості, а також зайнятих на відкритих гірничих роботах, на роботах на поверхні шахт, кар'єрів і рудників, на будівельно-монтажних роботах у шахтному будівництві, на транспортуванні та збагаченні корисних копалин, воєнізованому особовому складу гірничорятувальних частин) відповідним чином збільшується до 32 календарних днів максимальна тривалість оплачуваної щорічної відпустки", - йдеться в законопроекті Турчинова-Павловського.

На думку авторів, прийняття запропонованого Закону України "Про внесення змін у деякі Закони України" буде сприяти інтеграції України в Європейський Союз, захисту права працівників на справедливі умови праці, за рахунок повноцінного відпочинку забезпечить покращення трудового потенціалу працівників і, отже, підвищення ефективності праці.

Зазначимо, згідно з проектом нового Трудового кодексу роботодавець отримує право надати працівнику на додаткову відпустку з частковою або повною оплатою за сумлінну довгорічну працю, виконання державних і громадських обов'язків. Відпустку без збереження зарплати може бути продовжено за згодою сторін на строк до 3-х місяців.

Читайте також:

Кодекс поневолення

Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин

Азаров твердо заявив, що 6-денного робочого тижня в Україні не буде

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...