Топ Новини

ООН: Для поліпшення ситуації з біженцями в Україні не потрібно багато ресурсів

17 серпня 2012 в 15:19
В ООН здивовані, що в країні, де проживає дві з половиною тисячі біженців, не існує ідеальної системи надання притулку. В організації впевнені, щоб це зробити, не потрібно багато ресурсів.
232200.jpg
obozrevatel.com

Для поліпшення ситуації з біженцями в Україні не потрібно багато ресурсів, заявив в інтерв'ю ZN.UA координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам.

«Важливо те, що багато законів, у формулюванні яких було задіяно систему ООН, відповідали Угоді про асоціацію ЄС з Україною, і всі без винятку — міжнародно-правовим зобов’язанням вашої країни. Адже є дуже багато сфер, де українське законодавство не узгоджується з міжнародними стандартами. Наприклад, є багато проблем щодо біженців та отримання ними притулку», - сказав він.

За словами Адама, часто недостатньо людських та фінансових ресурсів в органах державної влади, немає чітких розмежувань повноважень того чи іншого органу, відсутня прозора система витрат бюджетних коштів, що в свою чергу ускладнює співпрацю в деяких сферах.

«Проте не в ресурсах річ. Приміром, дивно, що в країні, де проживають дві з половиною тисячі біженців, немає ідеальної системи надання притулку! Щоб це зробити, непотрібно багато ресурсів. Потрібен лише один орган, який працює на основі міжнародного права та відповідно до загальноприйнятих стандартів. З мінімальними ресурсами легко досягти результатів у ювенальній юстиції та превентивній системі запобігання катуванню, в обмеженні поширення туберкульозу та імунізації населення», - підкреслив він.

Крім того, за його словами, іноді різне бачення спричиняється тим, що центральні органи концентрують у своїх руках великі повноваження, внаслідок чого регіональні відділення не мають достатньо влади для реалізації поставлених цілей.

«Нарешті, часто реальне фінансування набагато менше за суму, записану в бюджеті, а тендери, як зазначають експерти, проходять непрозоро», - резюмував координатор системи ООН.

Докладніше читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з Олів'є Адамом «Наша мета - сприяти процесу реформ в країні заради благополуччя людей» у свіжому номері «Дзеркала тижня.Україна».

Читайте також:

ООН вивчає стан прав людини в Україні


Олів'є Адам: для реформ потрібна політична воля

ООН не задоволена ефективністю співпраці по Рамковій програмі допомоги Україні

В Україні щодня реєструються майже півсотні випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...