Обмеження КМДА стосовно громадських заходів не стосуються демонстрацій

21 вересня 2011 в 12:01
Норми проекту рішення про проведення у Києві масових громадських заходів, оприлюдненого на сайті столичної міської адміністрації, не поширюються на мітинги та демонстрації. Про це заявила начальник Головного управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Марина Хонда.

«Положення про порядок організації та проведення недержавних масових громадських заходів стосується лише культурних, спортивних, оздоровчих, просвітницьких, релігійних та інших заходів, телезйомок та концертів. У пункті 1.3 проекту Положення чітко вказано, що його дія не поширюється на проведення масових акцій, мітингів та демонстрацій у порядку статті 39 Конституції України, яка гарантує право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити мітинги, походи, демонстрації», – сказала М.Хонда.

За її словами, зазначене положення покликане впорядкувати проведення різного роду заходів, зокрема, завчасно підготувати відповідне розпорядження, оформити необхідні дозволи, наприклад, на тимчасове порушення благоустрою, забезпечити чергування автомобілів швидкої, прибирання території, організацію руху транспорту тощо.

М.Хонда зауважила, що мітинги і демонстрації – це справа Верховної ради, а не міської адміністрації.

«Важливо підкреслити, що міська влада навіть не намагалась якимось чином врегулювати питання проведення акцій, мітингів, передбачених статтею 39 Конституції України, адже не має на це повноважень. Це питання винятково в компетенції Верховної Ради», – наголосила М.Хонда

Нагадаємо, що вищезгаданий проект положення про порядок організації та проведення громадських заходів у Києві передбачає обмеження права на проведення громадських заходів у столиці біля держустанов.

«Масові заходи поблизу будівель, в яких розміщені державні органи та органи місцевого самоврядування, можуть проводитися на відстані від них не менше 100 метрів, якщо інше не передбачено відповідними рішеннями цих органів або в спеціально відведених для цього місцях», — йдеться в пункті 11.2 проекту положення.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...