Топ Новини

Новий кодекс суддівської етики зробить суддів більш закритими від суспільства

15 листопада 2012 в 09:56
Суддям не буде ставитися в обов'язок безпосереднє спілкування з журналістами. При цьому розробники кодексу планують розкривати суть судових процедур і рішень, а саму роботу судів зробити більш відкритою.
pravosudie_sud_femida_5.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Змінений Кодекс професійної етики суддів, який буде затверджений в лютому IX з'їздом суддів України, буде направлений на те, щоб зробити суддю більш закритим від суспільства, а судову систему в цілому - більш відкритою.

Про це на міжнародній конференції «Суддівська етика: виховання суспільної довіри і впевненості» заявив заступник голови Верховного Суду, голова Ради суддів України Ярослав Романюк.

«Наше завдання сьогодні - запропонувати з'їзду якісну оновлену редакцію кодексу. Європейський суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях відзначав, що людина-політик має бути максимально відкритим, суддя ж - максимально закритим. Однак закон в цілому повинен бути максимально відкритим для суспільства, для ЗМІ», - зазначив голова Ради суддів України.

За його словами, ключову роль у цьому має відіграти активізація робіт прес-служб при судах і роз'яснювальна робота з представниками засобів масової інформації.

«Я, як суддя, не повинен безпосередньо спілкуватися з журналістами. Позиція суду, позиція судді повинна висвітлюватися через прес-службу. Вона повинна пояснювати, роз'яснювати, чому суд саме так вчинив, саме таке рішення прийняв», - зазначив Романюк.

Він також висловив думку, що журналісти, які висвітлюють діяльність судів, повинні мати свій кодекс профетики. «Про це свідчать міжнародні стандарти. І це дуже важливий елемент, бо довіра до судової системи формується через висвітлення в пресі», - підкреслив Романюк.

На конференції суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Волков повідомив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) при відборі претендентів на посади судді вперше вже звертала увагу на те, як кандидати поводяться в соціальних мережах, які фотографії вони викладають, висловлювання залишають, мають інтереси.

Так, у проекті Кодексу професійної етики суддів, зокрема, ст. 20 присвячена тому, як суддя повинен поводити себе в Інтернеті. У ній говориться, що присутність судді в соцмережах, інтернет-форумах та використання інших форм інтернет-спілкування допускається, однак суддя повинен розміщувати і коментувати тільки ту інформацію, використання якої не завдає шкоди його авторитету та судовій владі загалом.

В цілому ж, на думку представників судової системи України, суд повинен стати відкритим і інформувати суспільство про те, які процеси в ньому проходять, а також розкривати суть судових процедур і рішень.

Читайте також:

Верховний суд поки залишиться без голови: кандидат на посаду заблокував власне обрання

Янукович хоче, щоб виправдувальних вироків було більше

Комісар Ради Європи пообіцяв зайнятися судовою системою України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...