Німецька прокуратура почала розслідування щодо екс-президента Вульфа

18 лютого 2012 в 13:16
Розслідування стало можливим, оскільки Крістіан Вульф пішов у відставку і автоматично скасувався імунітет від кримінального переслідування.
Christian Wulff.jpg
wdr.de/

Прокуратура Ганновера в суботу, 18 лютого, офіційно розпочала розслідування стосовно колишнього президента ФРН Крістіана Вульфа. Представник прокуратури пояснив, що після відставки з поста президента Вульф позбувся імунітету від кримінального переслідування, і це означає автоматичний початок розслідування. При цьому представник відмовився повідомити про те, які саме дії тепер зробить прокуратура.

Ще напередодні адміністрація бундестагу оголосила, що відставка Крістіана Вульфа з поста федерального президента позбавляє парламент від необхідності проводити голосування про звільнення його імунітету. Захистом від кримінального переслідування користується лише чинний глава держави.

Крістіану Вульф підозрюють у зловживанні службовим становищем. У органів юстиції викликають питання, зокрема, відносини колишнього президента з бізнесменом Давидом Греневольдом, щодо якого також ведеться розслідування.

Досі прокуратура не мала можливості допитувати Вульфа, свідків і накладати арешт на документи. Її підозри грунтуються виключно на матеріалах журналістських розслідувань. Греневольда підозрюють, зокрема, в тому, що він сплатив відпустку Вульфу і його дружині Беттіни на острові Зюльт. У той час Крістіан Вульф був прем'єр-міністром федеральної землі Нижня Саксонія. За рік до цієї відпустки одна з фірм Греневольда отримала від уряду Нижньої Саксонії кредитні гарантії на 4 млн євро, однак не скористалася ними.

Читайте також

Президент Німеччини пішов у відставку

Німецька прокуратура просить позбавити президента Вульфа імунітету

У Німеччині розгорається скандал навколо тиску президента Вульфа на ЗМІ

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...