Топ Новини

Нерівність країн не тільки перешкодить створенню Євразійського Союзу, а й створить проблеми МС

22 грудня 2011 в 15:32
У рамках Євразійського Союзу Росія буде не тільки набагато більшою і краще озброєною державою, ніж решта потенційних держав — членів Євразійського союзу. Російська Федерація домінуватиме розмірами, потугою й сумою ресурсів над усіма майбутніми членами союзу, разом узятими.
tamojenniy_tamozhenniy_souz.jpg
ZN.UA

 І хоча ця невідповідність є особливо серйозною перешкодою для політичного об'єднання, вона призведе до проблем і в Митному союзі, пише в своїй статті для ZN.UA доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андреас Умланд.

Водночас, на його думку, територіальні простори і збройні сили Росії не є проблемою ні для вже створеної Зони вільної торгівлі між кількома пострадянськими республіками, ні для Шанхайської організації співробітництва (ШОС) — двох інших великих посткомуністичних інтеграційних проектів.

«Скасування обмежень у сфері міжнародної торгівлі саме собою не означає перерозподілу політичної влади між учасниками таких угод, - відзначає експерт. - Таким чином, невеликі держави-члени, які укладають угоди про вільну торгівлю, не дуже ризикують і не ущемляють свого суверенітету».

Що стосується ШОС: до її складу входять два великі гравці з конкуруючими інтересами і різними, але порівнянними ресурсами. Росія залишається ядерною супердержавою та важливим гравцем у міжнародній дипломатії, вважає А. Умланд.

Китай, за його словами, також має ядерну зброю, однак не має такого арсеналу зброї масового знищення. Але за останній час Китай став промисловим центром світу, економічна могутність і фінансові ресурси якого значно перевершують російські. Результуючий загальний приблизний баланс сил між двома домінуючими членами ШОС робить цю організацію відносно стійким проектом, прийнятним і для менших його членів.

На відміну від ЗВТ СНД і ШОС, для створення Євразійського союзу — пострадянської наднаціональної структури — розміри території, чисельність населення, а також міжнародна вага Росії становлять істотну проблему. Москва буде набагато більшою, ніж перша серед рівних, і за умовчанням стане фактично новим імперським центром — навіть якщо Кремль не претендуватиме на таку роль.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Андреаса Умланда «Безперспективний Союз».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...