Топ Новини

Найімовірніший кандидат у радники Трампа по Росії буде критикувати як Москву, так і Київ – думка

19 березня в 08:02

На ставлення політичної еліти Вашингтону до України впливають проблеми з корупцією та десятки взятих, але невиконаних Києвом обіцянок.

Фиона Хилл
Фіона Хілл на посаді радника Трампа буде критикувати Київ за корупцію
Brookings Institution
Найбільш ймовірний кандидат на посаду головного радника президента США з питань Росії Фіона Хілл в разі свого призначення буде займати жорстку позицію як по відношенню до Росії, так і по відношенню до України, пише у своїй статті для DT.UA Наталка Пісня.

Автор вказує, що Хілл - колишній офіцер розвідки, яка захистила в Гарварді дві наукові ступені, обидві з яких стосувалися вивчення Радянського Союзу та його спадщини. На момент виборів у США вона очолювала одну з найбільш демократичних за духом і напрямом аналітичних структур США – Інститут Брукінгса.

Хілл жорстко ставиться до російського керівництва, але поважає Путіна як гідного супротивника. У той же час, на її ставлення до України впливають проблеми Києва з корупцією і реалізацією реформ.

"Вона — самостійний, жорсткий і некомандний гравець. Від неї навряд чи варто чекати м'якості до Росії, чи ініціювання курсу на потепління відносин з Кремлем. Так само, як і поблажливості до України, насамперед, через корупцію і десятків узятих, але невиконаних Києвом обіцянок. "Україна говорить охоче, та робити не хоче" — вільний переклад розповсюдженого у Вашингтоні вислову "Ukraine talks the talking, but not walks the walking", - констатує автор.

Тим не менше, найближчим другом Хілл протягом багатьох років залишається один з директорів Брукінгсу, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, який став одним з найпомітніших адвокатів України у Вашингтоні.

"Дружба з Пайфером дає примарну, але все ж надію на те, що за Київ на найвищому рівні є кому попросити. За умови, що Київ припинить бути просто прохачем", - уклала Пісня.

Читайте також: Київ задоволений "меседжами", отриманими з Вашингтону – Клімкін

Раніше повідомлялося, що Фіона Хілл - старший дослідник Інституту Брукінгса, яка неодноразово критикувала агресивну поведінку Москви, може стати головним координатором Білого дому з питань Європи і Росії.

Хілл працювала у Національній розвідувальній раді США з 2006 до 2009 року. Таким чином, вона працювала в адміністрації республіканця Джорджа Буша-молодшого і демократа Барака Обами. Вона тривалий час вивчала політику Володимира Путіна. У 2013 році вона видала книгу про російського президента під назвою "Путін: оперативник в Кремлі".

Детальніше про політичні погляди та професійні якості Хілл читайте у статті Наталки Пісні "Нічого особистого" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...