Науково-експертне управління парламенту розкритикувало закон про вибори від більшості

25 жовтня 2011 в 12:43
Головне науково-експертне управління Верховної Ради пропонує відхилити основні нововведення, що пропонуються законопроектом №9265-1 «Про вибори народних депутатів України», який внесений депутатами від парламентської більшості.
rada037.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Управління, зокрема, вважає недоцільним повернення до змішаної пропорційно-мажоритарної системи, підвищення прохідного бар’єру для партій, скасування графи «проти всіх» у бюлетенях, можливість одночасно балотуватися за партійними списками та по мажоритарних округах.

Усього зауваження зроблені по 18-ти пунктах проекту закону. Управління пропонує прийняти законопроект у першому читанні з урахуванням пропозицій.

Нагадаємо, що Верховна Рада 21 жовтня включила до порядку денного чотири законопроекти про вибори народних депутатів (№9265, №9265-1, №9265-2, №9265-3).

Серед чотирьох законопроектів є №9265-1, поданий депутатами більшості. Цей документ майже повністю повторює проект, який розробляла Робоча група на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Венеціанська комісія вважає, що він вимагає серйозного доопрацювання. Зокрема, у комісії рекомендують приймати закон тільки після досягнення компромісу з опозицією.

Законопроект №9265-1 істотно змінює виборче законодавство, зокрема, вводить пропорційно-мажоритарну систему, підвищує прохідний бар'єр для партій з 3% до 5%, забороняє участь блоків тощо.

Висновок Головного науково-експертного управління на сайті парламенту

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...