Депутат заявляє про навмисне знищення професійного кадрового складу МВС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Депутат заявляє про навмисне знищення професійного кадрового складу МВС Прагненням реформаторів до жорсткої вертикалі завдано серйозний удар по ключовому рівню правоохоронної системи © РБК-Україна
На думку заступника голови профільного комітету ВР, Аваков не привів професіоналів у команду реформаторів.

Стару начинку правоохоронної системи обернули в нову обгортку, зробивши її ще більш залежною від органів політичного впливу, заявив DT.UA генерал-лейтенант міліції, народний депутат, заступник голови профільного комітету ВР Микола Паламарчук.

За його словами, спочатку Радою повинні були бути прийняті кілька законів: про поліцію, органи внутрішніх справ, сервісні центри, про фото - і відеофіксацію правопорушень.

"На сьогодні маємо один єдиний і досить проблемний закон про поліцію. Треба віддати належне Арсенові Авакову і його помічникові народному депутату Антону Геращенку, які в певний момент уловили, що реформу треба просувати в масах. Парламент же виявився нездатним вникнути в суть того, що відбувається, і відстояти більш професійний і демократичний закон. Хоча альтернативи були. Комітет відтіснили від реформи. Рішення під тиском уміло змодельованої громадської думки ухвалювали з голосу і на ура. У результаті випало багато професійних моментів", - каже Паламарчук.

Читайте також: Через рік МВС назвало імена підозрюваних у замаху на Парубія

"Карний розшук і слідство постраждали від непрописаних норм. Широко розрекламовані патрульні поліцейські сьогодні виконують якісь посередницькі функції, приїжджаючи на виклики й охороняючи місце події в очікуванні опергрупи. Інформація про те, скільки патрульні розбили машин і загубили зброї, приховується. Статистика зростання правопорушень замовчується. Некомпетентність і відсутність реальних повноважень на рівні, де вони потрібніші, - результат реформи", - стверджує Паламарчук.

До того ж, на думку Паламарчука, прагненням реформаторів до жорсткої вертикалі завдано серйозний удар по ключовому рівню правоохоронної системи - районним і міським управлінням поліції.

"Керівник цього рівня знаходиться, що називається, на землі і є старшим оперативним начальником на ввіреній йому території. Він за все відповідає. Бачить пріоритети і ситуацію. Щоб оперативно реагувати, він повинен мати сили, кошти та інструменти. Раніше в начальника УВС цього рівня в розпорядженні було 42 служби. Зараз при значному укрупненні райвідділів - тільки розшук і дільничні. З усіх інших питань - телефонуй у Київ! Але саме від нього вимагатимуть результату і в Києві, і в громаді, яка тепер може прямо впливати на його призначення і відставк", - говорить заступник голови профільного комітету.

"На жаль, Арсен Борисович не привів у команду реформаторів професіоналів. Ека Згуладзе справді знає, як залучити американські гроші. Спасибі їй велике за це. Але як можуть непрофесіонали з країни з населенням з Київ робити реформу й очолювати поліцію в 45-мільйонній Україні? Не знаючи ні менталітету, ні оперативної роботи. Напевно, у них найщиріші наміри, і вони просто не оцінили масштабу проблеми. Але ми ж зобов'язані були думати й співвідносити", - уклав Паламарчук.

"Сьогодні ми спостерігаємо не що інше, як навмисне знищення професійного кадрового складу МВС, - вважає Микола ПАЛАМАРЧУК. - Нормою стало: усі міліціонери погані, а поліція крута. Ось, мовляв, зараз Юрій Дєточкін дістане свій записник і... Але це непрофесійно й неприпустимо. Не можна створювати правоохоронну систему багатомільйонної держави з чистого аркуша. Модернізувати, ставити в рамки, затверджувати інші правила гри? Так. Не забуваючи при цьому головного: систему змінює верхівка, а не політична зачистка низів. Зараз же відбувається саме зачистка", - сказав заступник голови профільного комітету ВР.

Раніше ZN.UAписало про те, що будь-які намагання вважати Національну поліцію органом внутрішніх справ не спираються на жодне правове підгрунтя. Адже Національна поліція є центральним органом виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав та свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки та порядку.

Детальніше про реформу МВС читайте у статті "Реформа МВС. Без мундира" Інни Ведерникової у свіжому випуску "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі