Топ Новини

МЗС закликає не прирівнювати до підсобників нацизму тих, хто боровся за свободу України

28 листопада 2012 в 14:47
Українські дипломати пояснили, чому не підтримали резолюцію Росії про неприпустимість героїзації нацизму, прийняту на Генеральній асамблеї ООН.
mid-mzs_DSC9091-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

МЗС України заявив, що виступає проти героїзації нацизму, але дотримується більш зваженого підходу до розгляду таких делікатних питань в ООН.

Зокрема, коментуючи резолюцію ООН, у МЗС закликали не прирівнювати до підсобників нацизму тих, хто боровся за свободу і незалежність України.

«Деякі зарубіжні політики хотіли б прирівняти до підсобників нацизму тих, хто в украй важких історичних умовах боровся за свободу і незалежність України. Українське суспільство не сприймає такі спрощені підходи», - зазначив начальник департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Він зазначив, що Україна, як і більшість інших країн-учасниць антигітлерівської коаліції, що також не підтримали цей документ, просить більш виважено ставитись до таких делікатних питань історії.

«При цьому українська держава однозначно виступає проти спроб героїзації нацизму, як і сталінізму», - підкреслив Волошин.

За його словами, проект відповідної резолюції тривалий час викликав суперечки в ООН, і українські дипломати послідовно працювали над розробкою такого тексту документа, який би влаштував усіх учасників антигітлерівської коаліції.

Нагадаємо, 26 листопада у Нью-Йорку на засіданні третього комітету Генасамблеї ООН з ініціативи Росії була прийнята резолюція «Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості»

За резолюцію проголосувало 120 держав, проти - 3 (США, Канада і Маршаллові острови), 57 країн (у тому числі й Україна) при голосуванні утрималися.

Пізніше МЗС РФ розповсюдив повідомлення, в якому зазначив, що «шкода, що така і позиція України, яка воліла в черговий раз утриматися від осуду героїзації нацизму і від того, щоб вшанувати пам'ять полеглих у боротьбі з цим злом».

Читайте також:

Волинські регіонали одноголосно проголосували за визнання ОУН-УПА стороною, що воювала за Україну

У Росії до річниці початку війни видали двотомник про українських націоналістів

Норман М.Наймарк: «І Сталін, і Гітлер винні у злочинах геноциду»

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...