Топ Новини

МЗС Росії вимагає пояснень від МЗС України з приводу депортації Храмова і Мєшкова

15 вересня 2011 в 11:05
Радник Посольства Росії в Україні Андрій Воробйов звернувся з листом до директора департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Андрія Олефірова з приводу депортації колишнього президента Автономної Республіки Крим Юрія Мєшкова і лідера козацької організації "Соболь" Віталія Храмова. Про це повідомили у Посольстві Росії в Україні.

У листі сказано, що Ю.Мєшков може скільки завгодно заявляти, що не є громадянином України, бо ніколи не звертався за українським паспортом - суті це не змінює.

У Посольстві Росії в Україні просять поінформувати: чи було процедурно оформлено Ю.Мєшковим офіційну відмову від громадянства України. «В іншому випадку епізод з депортацією Ю.Мєшкова з України до Росії виглядав би як мінімум некоректно», - сказано в листі.

У листі не ставиться під сумнів той факт, що Ю.Мєшков - громадянин Російської Федерації. У той же час у листі А.Воробйова сказано:

«Не можу, однак, позбутися думки, що громадянство України у Ю.Мєшкова також є (або було)", оскільки «згідно з відповідним українським законодавством, усі громадяни, які проживали на території УРСР (тобто мали прописку на її території) на 24 серпня 1991 року, автоматично визнавалися громадянами України».

У Посольстві Росії в Україні пропонують українському МЗС «з аналогічної позиції» «проаналізувати справу В.Храмова». При цьому сказано, що «Окружний адміністративний суд у Сімферополі, як відомо, призупинив виконання рішення про примусове видворення його з території України».

У листі також сказано: «Розумію делікатність проблеми, і тому прийняв рішення не направляти викладені вище міркування офіційною дипломатичною нотою, а звернутися листом. Просив би вивчити ці міркування і проінформувати посольство про сутність офіційної позиції України щодо поставлених в листі питань та документального об
ґрунтування цієї позиції».

Нагадаємо, 14 вересня Окружний адміністративний суд АР Крим задовольнив позови МВС і СБУ про негайну депортацію лідера козачої громади «Соболь» Віталія Храмова за межі України. В.Храмову заборонено перетинати український кордон протягом 5 років. Його звинувачують у розпалюванні міжнаціональної і релігійної ворожнечі (п.1 ст.161 КК)

Колишнього президента Криму Ю.Мєшкова було затримано співробітниками СБУ і депортовано до Росії. ОАС Сімферополя прийняв рішення про заборону його в'їзду на територію України протягом 5 років. За однією з версій Ю.Мєшков прибув до Криму за завданням російської влади для дестабілізації ситуації на тлі загострення конфлікту з приводу поклонного хреста у Феодосії.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...