Топ Новини

МЗС: Питання про перспективу членства України в ЄС піднімалося завжди, а не лише зараз

25 листопада 2011 в 13:40
Питання про перспективу членства України в ЄС не виникло в самому кінці переговорів щодо Угоди про асоціацію - воно піднімалося завжди.
mid-mzs_DSC9091-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив заступник міністра закордонних справ, глава делегації України на переговорах з ЄС щодо Угоди про асоціацію Павло Клімкін.
 
«Щоразу (і це зафіксовано в усіх звітах про переговорний процес) ми обговорювали формулювання, як, наскільки глибоко європейська перспектива може бути відображена в тексті Угоди. Це перше. Друге. Досить часто поняття «європейська перспектива» і «перспектива членства» сприймаються як ідентичні. Але «європейська перспектива» — це фіксація напрямку, це загальне бачення цілей співробітництва з ЄС. Це не є формальною обіцянкою членства. Навіть якщо ви посилаєтеся на Договір про Європейський Союз чи на одну з його статей (у нас сьогодні вже всі знають, що таке 49-та стаття зазначеного документа), то це не означає формального рішення про вступ у ЄС. Тобто ми фактично говоримо про європейську перспективу. Навпаки, перспектива членства — це коли ЄС заявляє: переговори про вступ до Євросоюзу розпочнуться тоді-то й тоді. Ось це, по суті, і є відправною точкою. І для цього потрібні політичні рішення Ради ЄС».
 
Таким чином, за словами П. Клімкіна, «сама ідея європейської перспективи дуже важлива для Угоди. Вона має велике символічне значення, хоча потім ухвалюватимуться додаткові політичні рішення, які визначать часові рамки подальшого руху».
 
«Якщо ви проаналізуєте всі політичні заяви, зроблені ЄС, починаючи з останньої хвилі розширення й закінчуючи Балка­нами, то завжди формулювання були різними. У більшості угод про асоціацію, які укладали з ЄС інші країни, не було ні перспективи членства, ні європейської перспективи. Як правило, ці країни отримували її на більш пізньому етапі. Таким чином, ЄС спочатку встановлює юридичні рамки для відносин, що дозволяють іти в напрямку членства. Стосовно України ідея полягає в тому, що Угода про асоціацію буде основою для підготовки країни до членства в ЄС. Але за ідеологією та змістом вона буде динамічною».
 
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Павлом Клімкіним.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...