Топ Новини

МЗС Індії вручив ноту українському послу

10 жовтня 2013 в 18:25

В Делі вважають, що індійські компанії дуже часто і активно перевіряють українські контролюючі та регулюючі органи.

MID_mzs_min_zakordonnih_sprav_web1.jpg
Український МЗС
Андрій Товстиженко, ZN.UA

МЗС Індії 8 жовтня викликав посла України в цій республіці Олександра Шевченка. Під час зустрічі індійська сторона передала українському дипломату ноту, в якій "м'якими словами, але гранично жорстко" висловила своє занепокоєння переслідуванням індійських фармацевтичних компаній українськими контролюючими та регулюючими органами. Про це ZN.UA стало відомо з джерел в українському уряді.

Як наголошується в ноті, в Делі вважають, що, по-перше, проти індійських компаній в Україні існує упередження. По-друге, індійська сторона вважає, що їх компанії дуже часто і активно перевіряють українські контролюючі та регулюючі органи. Крім того, у ноті згадується, що на одній із зустрічей з індійськими фармацевтами був присутній і співробітник СБУ. За даними ZN.UA, мова йде про системні вимагання держструктурами.

Зазначимо, що факт погіршення інвестиційного клімату в Україні останнім часом, констатували і європейські партнери Києва. Але, як вважає джерело ZN.UA, питання, пов'язане з роботою індійських фармацевтичних компаній, неоднозначне. Однак, на його думку, "треба віддати належне індійцям: як будь-яка нормальна держава, Індія захищає своїх товаровиробників і свою позицію".

Нагадаємо нашим читачам, що 15 лютого ц.р. набрала чинності постанова уряду, яка зобов'язує компанії надавати сертифікат GMP або його підтвердження при ввезенні імпортних лікарських препаратів на територію України. Внаслідок цього, значна кількість індійських фармацевтичних компаній втратила право на продаж своєї продукції до нашої країни. Проте пройшло вже досить часу для того, щоб зрозуміти, що для тих компаній, які надали сертифікат GMP, створені ненормальні умови роботи.

ZN.UA намагалось взяти коментар у голови Державної служби лікарських засобів України Олексія Соловйова, поставивши його до відома про ноту МЗС Індії. Однак він не відгукнувся на прохання прокоментувати ситуацію, що склалася.

Читайте також:

Янукович хоче імпортувати індійські ліки в Україну за цінами виробника

У МОЗ спрогнозували зростання цін на ліки через сезонні хвороби

За матеріалами: DT.UA
Теги Індія ліки
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • Лоя 11 октября, 14:17 Да не о чем, кроме собственного благосостояния Соловьев не переживает и это факт!Более того, его коррупционный налог может привести к таким последствиям о которых он даже не задумывается, ужас, никакой ответственности..Проблемы могут быть посерьезнее нежели он уже довел до дипломатического скандала! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Яша 11 октября, 13:53 А почему Соловьев отказался комментировать происходящее? Ответ – он еще не придумал, как себя выгородить в данной ситуации. Всем и так понятно, что мы получили индийскую ноту протеста по милости главы Гослекслужбы, что еще нового он может нам рассказать. А заливать нам, что беспокоиться о качестве иностранных препаратов не надо, в первую очередь он заботиться о содержимом своих карманов и не упускает возможности поживиться. Мимо Соловьева не пройдете! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Слава 10 октября, 20:35 хотілося б, щоб індійська сторона повернула українцям можливість отримання шестимісячних туристичних віз, а то спершу скоротили до трьох, а після візиту в Індію яника і до теперішніх двох. А хіба можна побачити Індію за два місяці... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...